V soboto so v Sloveniji opravili 2864 PCR testov in ob tem potrdili 548 okužb z novim koronavirusom. Delež pozitivnih PCR testov je bil 19,1-odstoten, je na Twitterju objavila vlada. Drugi dan zapored se je znižalo sedemdnevno povprečje potrjenih okužb. To po podatkih vlade znaša 903, dan prej je znašalo 927.
V bolnišnicah se zdravi 615 covidnih bolnikov, kar je deset več kot dan prej. Intenzivno terapijo potrebuje 139 bolnikov, to pa sta dva manj kot dan prej. V soboto so iz bolnišnic odpustili 43 bolnikov, umrlo je sedem bolnikov s covidom-19, dan prej jih je umrlo 12.
V soboto so pri nas opravili tudi 7433 hitrih antigenskih testov.
Po podatkih Sledilnika za covid-19 je v državi trenutno 13.819 aktivnih koronavirusnih okužb, kar je nekaj manj kot dan prej.
Danes se sicer izteka začasno 11-dnevno zaprtje države, v katerem so veljali strožji omejitveni ukrepi. V tem času so bili med drugim ponovno zaprti šole in vrtci, razen za nujno varstvo, na prostem so bile do sobote obvezne maske. S ponedeljkom bodo za vso državo veljali ukrepi, ki so predvideni za rdečo fazo, čeprav je država trenutno glede na vladni semafor še v oranžni fazi oz. je na meji med oranžno in rdečo fazo. Število hospitaliziranih bolnikov je namreč nižje od 1000, prav tako je nižje od 1000 sedemdnevno povprečje potrjenih primerov.