24. 7. 2023, 09:22
Po korakih: Da, Googlove aplikacije delujejo na Huawei telefonih
Nekateri se bojite, da Googlove aplikacije ne bodo delovale. Najsi bo to e-pošta, »oblačna« shramba, koledar, zemljevidi, Youtube in še kaj. Strah je seveda popolnoma odveč.
Pametni telefoni Huawei, med katerimi je trenutno izredno zanimiv prvak v fotografiji in estetiki P60 Pro, so opremljeni z zmogljivim in vsestranskim okoljem EMUI 13 z vsem, kar potrebujejo celo najbolj zahtevni uporabniki. Nova različica uvaja prikaz vremenskih podatkov na vedno vklopljenem zaslonu (AOD), ki s tridimenzionalnimi učinki ponazarja dež, sneg, oblačno ali sončno vreme in dinamično pošilja obvestila o vremenskih spremembah. Obenem okolje omogoča, da zaslone prilagodite s svojimi fotografijami in s tem dosežete dosledno vizualno zadovoljstvo. Čeprav boste v njem našli alternativo Googlovim storitvam, najbolj poznani so iskalnik in zemljevidi Petal, pa to ne pomeni, da jih ne morete uporabljati. Če je želja, se rešitev vedno najde!
[VIDEO] Poglejte, kako enostavno dostopate do aplikacij:
Celovito in zmogljivo uporabniško okolje
Z ovirami v operacijskih sistemih, ki preprečujejo, ali v najboljšem primeru otežujejo povezovanje in izmenjavo datotek, se srečujemo praktično vsak dan. Obenem so razlog, da se je Huawei osredotočil na razvoj operativnih inovacij, ki izboljšujejo uporabniško izkušnjo ter naredijo tehnologijo široko dostopno in preprosto za upravljanje. Huawei P60 Pro z revolucionarnimi funkcijami strojne in programske opreme na novo definira, česa vse so pametni telefoni sposobni.
Opremljen je s sistemom EMUI 13, ki s številnimi inovativnimi funkcijami poenostavi povezovanje med napravami in izmenjavo datotek ter z brezhibno interakcijo in številnimi storitvami nudi impresivno uporabniško izkušnjo. Čeprav je na videz podoben okolju sistema EMUI 12, so ravno nove funkcije sistema EMUI 13 nekaj, česar do zdaj v ekosistemu naprav Huawei še nismo videli. Obseg izboljšav je tolikšen, da zlahka govorimo o občutnem dvigu uporabniške izkušnje.
Do Googlovih storitev prek brskalnika
Nekaterim ni všeč, toda dejstvo je, da so se Googlove storitve priplazile v vse kotičke našega življenja. Čeprav je zaradi varnosti in zasebnosti celo bolje, da jih zamenjamo z alternativnimi, marsikdo tega ne more storiti. Najtežje se je seveda odpovedati storitvi, na katero se najbolj zanašamo. Lep primer je elektronska pošta.
Najbolj preprost način in zaradi tega funkcijsko nekoliko omejen, je uporaba mobilnega brskalnika za dostop do želenih storitev. Večina le-teh je na voljo tudi v spletnih različicah. Če na primer vpišete spletno povezavo www.gmail.com in nato uporabniško ime in geslo Googlove računa, boste dobili natanko takšno okolje poštnega predala, kot ste ga vajeni na svojem računalniku.
Aplikacije ne potrebujete, saj lahko bližnjico na povezavo ustvarite na zaslonu oziroma namizju telefona za hiter dostop do storitve, ko jo potrebujete. Enako je z drugimi storitvami. Za zemljevide vpišite maps.google.com, za oblačno shrambo drive.google.com, za video storitev www.youtube.com in tako naprej.
Na sceno stopi storitev oddaljenega namizja
Vsem seveda takšen način uporabe storitev ni najbolj pogodu oziroma bi radi uporabljali aplikacijo, ki nudi prilagojeno uporabniško okolje. Tudi v tem primeru ne boste ostali na suhem. V trgovini AppGallery je na voljo aplikacija za oddaljeno namizje GBox, ki omogoči poganjanje bolj ali manj vsega, česar smo navajeni iz naprav z mobilnim operacijskim sistemom Android. Pomembno je, da je uporaba preprosta, ob tem pa zmogljivost in uporabniška izkušnja nista moteni.
Ko aplikacijo GBox prvič zaženete, vas prosi, da vpišete uporabniško ime in geslo Googlovega računa. Brez tega ne gre, kajti le na ta način bodo dostopne Googlove aplikacije, ki jih iščete. Nato izberete želene ter počakate, da se prenos in namestitve zaključijo. Aplikacija vam nato ponudi možnost, da bližnjice do na ta način naloženih Googlovih storitev prenesete na zaslon telefona, da vam ni treba vedno, ko jih želite uporabljati, odpirati aplikacije GBox.
S kombinacijo uporabe storitev, ki jih nudi uporabniško okolje EMUI, trgovine AppGallery in oddaljenega namizja GBox boste tudi na telefonu Huawei imeli vse obvezne, pa tudi množico manj nujnih aplikacij, in uporabljati se ga bo dalo kot katerega koli drugega s »polnim« Androidom. Prav tako pri poganjanju aplikacij čez GBox nismo opazili počasnejšega delovanja ali morebitnega ustavljanja, zato vsaj za zdaj ta rešitev dobro pokrije vse, česar se ne da urediti kako drugače.