Ma.Po. | 12. 8. 2024, 07:00

Vaba za turiste: "luksuzni" šotori na strehi v Ljubljani, koliko stane spanje v njih?

Booking.com/posnetek zaslona

Pravijo, da gre za unikatno turistično nastanitev v središču mesta po vzoru svetovnih prestolnic. 

Na Booking.com je kot eno od možnosti nastanitve v slovenski prestolnici že nekaj časa zaslediti tudi spanje v šotorih na strešni terasi. Tovrstno nastanitev turistom ponujajo v okviru znanega ljubljanskega hostla The Fuzzy Log na Miklošičevi ulici, ki deluje pod blagovno znamko Ibis Styles Ljubljana, zase pa zagotovaljajo, da so okolju prijazni in popolnoma energetsko samozadostni.

Urbano, minimalistično

Ljubljanski hostel je v prvi vrsti znan po svojem modernem bivalnem konceptu, njihovi gostje lahko tu prespijo v moderno zasnovanih, minimalističnih kapsulah v obliki čebelnjaka. Na voljo jim je tudi nekoliko večjih kabin z več posteljami (t.i. brunarice), skupna kopalnica, kuhinja in družabni prostor.

Vse sobe so klimatizirane in opremljene z garderobno omaro ter mizo, je zapisano na Booking.com.

Vse sobe so klimatizirane in opremljene z garderobno omaro ter mizo, je zapisano na Booking.com.

Booking.com/posnetek zaslona

12 šotorov na strešni terasi

Poleg po velikosti in zasnovi različnih tipov kabin v hostlu ponujajo tudi bivanje v šotoru na strehi stavbe. Gre za nekakšen "urbani glamping" - kombinacijo narave in mesta, po vzoru že znanih bivalnih konceptov v nekaterih svetovnih prestolnicah. Tak način turističnega bivanja naj bi združeval vse prednosti mestnega življenja, hkrati pa naj bi gostom dajal občutek narave in svobode, kot ga prinaša kampiranje. 

Pred šotori je tudi zunanji prostor, namenjen posedanju.

Pred šotori je tudi zunanji prostor, namenjen posedanju.

Booking.com/posnetek zaslona

Kaj nudi šotorsko bivanje? 

V njihovi predstavitvi na Booking.com je zapisano, da so šotori veliki šest kvadratnih metrov (za dve osebi), vključujejo pa: pogled na gore, pogled na mesto, pogled na notranje dvorišče, teraso, zaseben vhod in brezplačen wifi. Po fotografijah sodeč je nastanitev zelo minimalistična, o nekem luksuzu tu res ne bi mogli govoriti. Poleg tega si gostje, ki se odločijo za spanje v šotoru na strehi, toaletne prostore in kopalnico delijo s "spodnjimi" gosti hostla.

Booking.com

In cena? Ta se v mesecu avgustu za eno noč giblje od 92 do 98 evrov, medtem ko je lahko bivanje v kapsuli tudi do 20 evrov cenejše, odvisno od termina. Na platformi Booking.com je bil do konca avgusta le še en prost termin za spanje v šotoru, medtem ko so bile kabine praviloma vsak dan na voljo za rezervacijo.

Booking.com/posnetek zaslona

Gnev na družbenem omrežju 

Ko je Matej Rigelnik, od leta 2017 glavni izvršni direktor družbe Union d.d. in direktor nepremičninskega sklada Equinox, nedavno na platformi X (nekdanji Twitter) delil objavo oziroma oglas o šotorih na strehi hostla The Fuzzy Loga, se je odzvalo veliko domačih komentatorjev.

Rigelnik je bil ključna oseba pri razvoju in implementaciji novih konceptov nastanitve v ljubljanskem hostlu, takole je zapisal: "City glamping v Ljubljani ponuja popolno mešanico urbanega vznemirjenja in naravnega miru. Uživajte v luksuznih šotorih s panoramskim razgledom na mesto!!

Eden od tujih gostov, ki je prespal v šotoru, je na Booking.com o izkušnji zapisal: "Pregreta streha, šotor nima možnosti hlajenja."

Eden od tujih gostov, ki je prespal v šotoru, je na Booking.com o izkušnji zapisal: "Pregreta streha, šotor nima možnosti hlajenja."

Omrežje x

Objavo, ki je povzorčila veliko gneva, je Matej Rigelnik kasneje zbrisal. Pred tem se je na njo zelo jezno odzval tudi Janez Stariha, nekdanji mestni svetnik, ki je o strešnih šotorih zapisal: "Zdaj pohlepni ljubljanski Airbnb biznismeni oddajajo že svoje terase in temu cmarjenju na žgočem soncu pravijo glamping"

A kot smo že zapisali, gre za hostel v središču Ljubljane z možnostjo spanja na strehi. Uganka za mnoge pa vseeno ostaja, kako so lahko dobili ustrezna dovoljenja za spanje na strehi.

Novo na Metroplay: "To je kot droga" - Livija Pandur | N1 podkast s Suzano Lovec