Ste se tudi vi že kdaj znašli v nezavidljivem položaju, ko ste začeli na Facebooku brskati za osebami, ki so nekoč bile pomemben del vašega življenja, potem pa so iz tega ali onega razloga zdrsnile v pozabo? Niste edini. In kdo so tisti ljudje, ki jih največkrat poiščemo na Facebooku?
Prva simpatija
Pravijo, da prve nikoli ne pozabiš. Je vendarle pomemben del čustvenega odraščanja in zato prvo razmerje običajno vedno pusti trajni vtis. Zato ne preseneti, da so prve simpatije čisto na vrhu ljudi, ki jih skrivno poiščemo na spletu, da pokukamo, kako se njihovo življenje odvija mnoga leta potem, ko so se naše skupne poti razšle.
Bivši/bivša, ki ga/je ne moremo pozabiti
Tisti ali tista, ki nam je ušel ali ušla. Razmerje, ki bi lahko bilo vse in še več, a smo ga zašuštrali in tako nam je potencialna dolgotrajna ljubezen spolzela iz rok. Ker imamo skorajda vsi kakšno takšno zgodbo, se o prav teh osebah celo snemajo filmi in pišejo popularne pesmi (kot ta mega hit od Katy Perry). Saj ne, da zato živimo v večnem obžalovanju, vseeno pa radi preverimo, če imajo odprt Facebook profil.
Neuresničena ljubezen
Oseba, ki je v nas zbudila najbolj ognjena čustva, a se za nas nikoli ni zagrela. Neuresničena, neuslišana, a očitno nikoli pozabljena. Več kot 70 odstotkov uporabnikov Facebooka, naj bi skušalo poiskati to neuresničeno ljubezen, ker nas seveda vse zanima, kam jo je življenje odneslo, ko je tako urno odvihrala mimo nas.
Izbranec ali izbranka naše bivše ljubezni
Ugibamo, da je v tem nekaj tekmovalnosti, predvsem pa veliko radovednosti, ko preverimo, v objemu katere osebe je za nami končala naša bivša ljubezen. Nismo pa prepričani, kaj točno bi ljudje najraje videli, ko pobrskajo po profilih novih izbrancev svojih bivših ljubezni – upajo, da jim gre boljše ali slabše?
Sošolec/sošolka, ki ga/je nismo videli od osnovne šole
Kar nekaj ljudi očitno tu in tam prešine spomin na sošolca ali sošolko, ki je niso videli že od konca osnovne šole. Morda se utrne spomin na bežno prijateljstvo, na skupne interese, na premagovanje enakih ovir pri odraščanju ali pa nas le zanima, če se je potencial, ki smo ga videli v tej osebi, dejansko razvil v pričakovano smer.
Novi sodelavec ali sodelavka
Le kdo je ta novi tip, ki sedi dve pisarni stran? Pa tista nova gospodična, ki se smuka po hodnikih? Ko dobimo ime, seveda naredimo naslednjo najbolj logično stvar v 21. stoletju – to osebo preverimo na vseh družbenih medijih. Le zakaj bi se predstavili in jo povabili na kavo, če pa lahko vohunimo med njenimi 750 fotografijami na Facebook profilu?