Se vaš iPhone le s težavo prebije čez dan z le enim polnjenjem? Vzdržljivost baterije ob običajni uporabi lahko izboljšate z nekaj enostavnimi prilagoditvami v nastavitvah.
Ne glede na to, kako intenzivno uporabljate telefon, lahko z nekaj malimi spremembami v nastavitvah podaljšate čas do tistega nelagodnega trenutka, ko iPhone potoži, da bi raje poganjal varčevalni program za baterijo. Predvsem manjši modeli so običajno bolj energetsko požrešni, zato smo preverili, kako lahko na najboljši način, ki ne vpliva na kakovost uporabniške izkušnje, podaljšamo delovanje iPhona.
Večina nastavitev, ki jih lahko spremenite za varčevanje z baterijo, je na voljo tako na novejših, kot tudi na starejših iPhone različicah (od okvirno različice 12 naprej). Če nastavitve ne najdete, pa je verjetno telefon prestar in je še nima.
Korak 1: Ugasnite vedno prižgan displej
Ta nastavitev preverjeno ni na voljo pri iPhone telefonih generacije 11 in starejših, tako da lahko v primeru, da nimate novejše različice, ta korak preskočite. Možnost neprestano prižganega zaslona oziroma t.i. 'Always On' za zaslon je bila dodana s prejšnjo iOS različico, potem pa se je Apple kar nekaj časa otepal prošenj uporabnikov, da omogočijo izklop te opcije. Apple trdi, da vklop 'Always On' opcije porabi 1 odstotek baterije na uro, kar se morda zdi malo, a na koncu dneva pogosto cenimo vsak privarčevan odstotek.
Kaj naredimo: Odprite Settings > Display & Brightness > Always On Display in tu funkcijo izklopite.
Korak 2: Izklopite haptični odziv za tipkanje
iPhone te funkcije zelo dolgo niti ni imel (Android telefoni pa skorajda od nekdaj), a je večinoma povsem neuporabna, če veliko tipkate, pa verjetno celo moteča. Neprestani tresljaji ob tipkanju nepotrebno porabljajo baterijo.
Kaj naredimo: Odprite Settings > Sounds & Haptics > Keyboard Feedback in tam izklopite tako opcijo Haptics kot tudi opcijo Sounds.
Korak 3: Izklopite bližinsko povezovanje preko AirDrop
AirDrop je prisrčna funkcija, ki smo jo uporabniki Apple naprav dobili z namestitvijo 17. generacije operacijskega sistema iOS. Omogoča hitro in tekoče prenašanje kontaktnih podatkov, datotek in drugih podatkov z drugimi uporabniki Apple naprav v bližini.
AirDrop je uporabna funkcija, a ker je ne uporabljamo kar naprej, ni potrebno, da so Apple naprave, sploh naš iPhone, ves čas v pripravljenosti. Če se znajdemo v bližini drugih Apple naprav, AirDrop ves čas išče povezave, kar lahko vpliva na življenje baterije.
Kaj naredimo: Odprite Settings > General > Airdrop in v tej kategoriji izklopimo funkcijo 'Bringing Devices Together'. Funkcija AirDrop bo še vedno delovala, le ne bo ves čas v iskanju povezovanj z bližnjimi napravami.
Korak 4: Izklopite osveževanje aplikacij v ozadju
Večna aplikacij pobira podatke z interneta, zato se v ozadju ves čas osvežujejo, da lahko ustvarjajo obvestila ali shranjujejo informacije, ki vam jih želijo pokazati. Če se kakšna aplikacija odloči besno osveževati novo pridobljene podatke, lahko to zelo hitro porabi ogromno baterije.
Kaj naredimo: Odprite Settings > General > Background App Refresh in to funkcijo potem popolnoma izklopite.
Korak 5: Izklopite prepoznavanje klica 'hej, Siri'
Če Siri ne uporabljate ves čas, potem tudi ne potrebujete, da vaš iPhone neprestano čaka na klic 'hej, Siri'. Ko Siri potrebujete, lahko na večini novejših iPhonov preprosto držite stranski gumb in prikličete digitalno asistentko, namesto da njeni pozornosti namenjate ogromno baterijskega soka.
Kaj naredimo: Odprite Settings > Siri & Search in tam pritisnite na opcijo 'Listen for', kjer potem izberete 'Off'.
Novo na Metroplay: "Videli smo, da bi umetna inteligenca lahko bila odličen pomočnik!"