D.H. | 26. 11. 2024, 20:00
Ženske razkrile, kaj jih pri iskanju zmenkov prek Tinderja najbolj odvrne
Kot povsod drugje, tudi na Tinderju obstajajo neka osnovna pravila, s katerimi si povečate možnosti za uspeh. Lahko bi sicer trdili, da uporabniki dogajanja na Tinderju ne jemljejo preveč resno, da je vse bolj za zabavo in rekreativno druženje, a to še ne pomeni, da lahko z nespametnimi potezami zapravite vse možnosti za pozitivne stike.
Oseba na fotografijah ni vidna
Vsi uporabniki Tinderja, ne samo ženske, popolnoma ignorirajo profile, kjer oseba na fotografijah ni dobro vidna (obraz zakrit, sončna očala, v polni smučarski opremi, fotografija od zadaj ipd.) ali pa je sploh ni (profilna fotografija je fotografija sončnega zahoda, avtomobila ali zlatega prinašalca). To izraža nizko samozavest ali druge težave s sprejemanjem samega sebe, nekatere uporabnice pa so celo omenile, da se jim takšni profili zdijo lažni ('fejk').
Nadutost v opisu
Ženske so izpostavile, da vse preveč moških segment profila, namenjen biografiji, izkoristi za pametovanje, bahanje in strašljivo ignorantske zapise, ki bi se v gostilni morda brali kot petelinji napevi, ženske pa le spodbudijo k drsanju v levo.
Nesramnost v pogovoru
Fotografije se obetavne, ujemanje je potrjeno in stik se vzpostavi, potem pa gre v začetnem pogovoru vse narobe, če moški pristopi nesramno. »Če mi reče, da sem na prvih dveh fotografijah videti bolje kot na ostalih, to ni ravno kompliment,« pove ena od anketiranih žensk. Prav tako se za ogrevanje ne priporoča kritiziranje žensk, ki iščejo zmenke na Tinderju, kar je menda kar pogosto izhodišče za pogovore za nekatere moške.
Izpostavljanje, koliko denarja zasluži
Bahanje s tem, koliko denarja zaslužite, ali objavljanje fotografij, na katerih izpostavljate svoje finančno premoženje, na eni strani daje vtis prevzetnosti in odvrača tiste ženske, ki bi jih verjetno radi peljali na zmenek in na drugi strani pritegne ženske, s katerimi boste na koncu najbrž imeli več težav kot dobre volje.
Obupna slovnica v sporočilih
Kopica zatipkanih besed daje vtis, da vam ni mar in da ste malomarni. Če 'ne vem' pišete 'nevem' in so sporočila nasploh nastlana s pravopisnimi napakami, pa ženske dejansko odvrne od nadaljnjega komuniciranja, saj dobijo vtis, da s to osebo ne bodo imeli poglobljenih in zanimivih pogovorov.
Novo na Metroplay: "Za vsako uro, ki jo vložimo v vadbo, dobimo nazaj 3 ure življenja" | Leon Bedrač, 2. del