E. Č. | 9. 4. 2024, 09:13
Kaj pa, če trupla Danke Ilić ne bodo nikdar našli? Kazen, ki bi lahko v tem primeru doletela storilca, je ...
Kakšna kazen grozi morilcema male Danke Ilić?
Policija še naprej mrzlično išče truplo nesrečne Danke Ilić, za katero se je nekdo očitno zelo potrudil, da ga nikdar ne bi našli. A tudi če ga ne bodo, ni bojazni, da bi jo Srđan Janković in Dejan Dragijević, 50-letna uslužbenca vodovodnega podjetja, ki sta s službenim avtomobilom zbila dveletno punčko, jo menda nato celo zadavila in pozneje njeno truplo odvrgla neznano kam, na sodišču dobro odnesla.
Brez trupla ni zločina, smo morda kdaj že slišali v kakšnih kriminalnih serijah oziroma filmih, toda v resničnem življenju je marsikaj precej drugače. Navsezadnje sta pošasti, kot so jima vzdevek nadeli v srbski javnosti, priznali zločin, zato jima ostra kazen ne uide. Res pa je, da bi, če bi policija našla truplo, na plan najbrž prišle še nekatere druge podrobnosti grozljivega zločina, prav tako bi se vse skupaj začelo odvijati neprimerno hitreje ...
V vsakem primer - tako mediji v Srbiji - ne gre pričakovati, da bo dvojec še kdaj prišel na svobodo. Informer tako piše, da bosta, ne glede na vse, skoraj zagotovo obsojena na zaporno kazen, ki ju bo za zapahi zadržala do konca njunih življenj.
"Obstajata priznanji storilcev, njihovih sodelavcev iz ožje družine, imamo pa tudi veliko drugih dokazov o tem, kako sta osumljenca najprej z avtom zbila deklico, nato pa jo brez milosti pokončala. Imamo biološke sledi v vozilu, izjave prič ... Možno je narediti preprosto ali celo 3D-rekonstrukcijo ceste, iz katere bo razvidno, da se je vse zgodilo tako, kot je ugotovila preiskava, in da je bila deklica po nesreči živa. Hitrost vozila, s katerim sta se vozila osumljenca, je bila le 20 kilometrov na uro. Na podlagi vseh teh dokazov je zelo verjetno, da je bila deklica umorjena na način, kot je priznal eden od obtoženih - da je bila zadavljena," je za Informer povedal odvetnik Predrag Savić.
Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc