Kmali bo naokrog leto dni, kar je izginil 42-letni Milan. Kljub obsežni iskalni akciji ga še vedno niso našli, njegova družina pa tava v gosti megli negotovosti.
Že skoraj leto dni je minilo od skrivnostnega izginotja Milana Đorđevića, 42-letnega farmacevta iz Niša v Srbiji, ki je 10. junija lani izginil med izletom na Bojanine vode na Suvi planini. Kljub intenzivnim iskalnim akcijam in policijski preiskavi družina še vedno nima nobenega odgovora, kaj se je zgodilo z njim. Njegov službeni avtomobil je bil najden na parkirišču na Bojaninim vodam, a drugih sledi, ki bi lahko razkrile, kam je izginil, do danes ni.
Milanovi starši, Marica in Siniša, ne izgubljajo upanja, a priznavajo, da vsak dan postaja težji. "Mojega sina ni, kot da je v zemljo izginil. Kako lahko brez sledu izgine človek, ki je visok dva metra in tehta skoraj 100 kilogramov? Ne vemo, kje iskati, kje začeti. Vsak dan je strašnejši od prejšnjega," je dejala skrušena Marica.
Preberite tudi:
Njena teorija je, da je Milan tistega dne prišel na Bojanine vode z namenom, da se sreča z nekom, saj je bil oblečen v poslovna oblačila - srajco, hlače in salonske čevlje, kar brez dvoma ni običajno za izlet na planino. Na posnetkih nadzornih kamer, ki so ga ujele med vožnjo skozi bližnjo vas, je Milan sproščeno vozil z levo roko, "obešeno" čez odprto okno avtomobila, kar bi lahko nakazovalo, da ni slutil nevarnosti.
Družina je veliko upanja polagala tudi v preiskavo Milanovih telefonov, a so jim iz policije sporočili, da niso našli ničesar sumljivega. Po petih tednih so jim telefone vrnili, nato pa sta Milanov brat in oče uspela odkleniti enega od njih. Ugotovila sta, da so številni dnevi v zgodovini klicev in sporočil prazni, kot da so bili vsi podatki izbrisani. "Neverjetno se nam zdi, da forenziki v avtomobilu niso našli njegove ročne ure," je dodala Marica. Uro so naknadno našli šele njegovi sodelavci, potem ko je bil avtomobil odpeljan v Beograd, a šele po koncu uradne preiskave.
Milanov oče Siniša in brat sta se takoj po izginotju podala na večtedensko iskanje po Suvi planini. "Prvih 24 dni po izginotju sva bila vsak dan na planini. Po tem sva tja hodila vsakih 10, 15 dni ali enkrat na mesec. Niso vsi deli planine pregledani, zato sva sama pregledala še težje dostopne predele, kot je območje pod planinskim domom, ki je bilo popolnoma poraščeno z grmičevjem in robidovjem," je pojasnil Siniša.
Družina je preverjala tudi druge možnosti, vključno z obiskom srbske pravoslavne cerkve, od koder so jih obvestili, da se Milan ne nahaja v nobenem samostanu v Srbiji oziroma Republiki Srbski, s čimer je v vodo padel še ena izmed njihovih upov.
Milan se je zadnjič oglasil ženi 10. junija lani okoli poldneva, ko ji je po telefonu povedal, da se bo zadržal v službi in ne bo mogel po hčerko v vrtec, bo pa pravočasno doma, da sina odpelje na rojstni dan. Po tem se ni več oglasil, kljub temu, da so ga družinski člani in prijatelji poskušali priklicati.
Službeni avtomobil so našli še isti večer na parkirišču na Bojaninih vodah, a sledi, ki bi lahko pojasnile njegovo skrivnostno izginotje, do danes niso našli. Čeprav je bil Milan znan kot dober in urejen človek brez znakov osebnih ali finančnih težav, ki bi lahko pojasnile njegovo izginotje, ostaja primer do danes nerazrešen in ena največjih ugank v sodobni zgodovini Niša.