N. V. | 11. 1. 2024, 15:34
Potrdili identiteto trupla, ki so ga našli pod Krnom: umrl je ... (FOTO)
Preminulo osebo so pogrešali že nekaj časa.
Na območju Krna je 10. januarja zjutraj potekala iskalna akcija za pogrešanim moškim iz notranjosti Slovenije, ki jo je vodila Policijska postaja Bovec. Policija je bila namreč 9. januarja ob 20.16 obveščena, da svojci pogrešajo sorodnika z območja Policijske uprave Koper, ki se je prejšnjega dne odpravil proti gori Krn. Gre za 2244 metrov visok vrh v Krnskem pogorju na skrajnem jugozahodnem koncu Julijskih Alp v občini Kobarid.
Vozilo pogrešanega so našli na parkirišču blizu Planine Kuhinja v neposredni bližini vasi Krn. Kljub številnim izvedenim aktivnostim policije pogrešani ni bil izsleden oziroma najden, zato so aktivirali še enote gorske policije, sodelovali tudi gorski reševalci Gorske reševalne službe Tolmin in domačini.
Našli so truplo
Nad Kožljakom pod Krnom so 10. januarja ob 9.26 našli moško truplo na višini približno 1767 metrov nadmorske višine, smo poročali. S strani zdravnika Zdravstvenega doma Tolmin je bila odrejena obdukcija, da bi ugotovili natančen vzrok smrti, o najdbi trupla je policija obvestila pristojne pravosodne organe – preiskovalnega sodnika Okrožnega sodišča in Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.
Po prvih podatkih je moškemu najverjetneje zdrsnilo na zamrznjenem snegu med vzponom proti Krnu in kasneje med padcem podlegel telesnim poškodbam. Glede na sedanje ugotovitve je tuja krivda izključena.
Potrdili identiteto trupla
Kasneje so pokojnega s helikopterjem Letalske policijske enote prepeljali v Tolmin. V nadaljnjem identifikacijskem postopku je bila včeraj pozno popoldne ugotovljena in potrjena njegova identiteta, in sicer je bil v včerajšnji iskalni akciji najden pogrešan 48-letni moški z območja Upravne enote Postojna. Gre za osebo, ki je bila pogrešana in so jo iskali.
Previdno v gorah!
Razmere v gorah so zimske. Na pohodu v gore boste priča nizkim temperaturam, snegu, ledu, megli, kratkemu dnevu in večinoma boste naleteli na zaprte planinske koče. Te in druge specifike dajejo zimi v visokogorju upravičen sloves nevarnega obdobja.
Težave povzroča predvsem sneg. Kjer ga je malo, se srečamo s poledenelimi zaplatami, kjer ga je več, pa sneg ustvarja klože, je različno sprijet, prekriva poti in se na določenih mestih tudi akumulira oziroma nalaga. Grebeni so spihani in poledeneli ali trdi.
Z vsakim sneženjem se razmere spreminjajo, zato bo nevarnost nesreč in snežnih plazov z vsakim sneženjem in spremembo večja. Izredno nevarna so že v aktualnih razmerah prečenja izpostavljenih pobočij in vrhovi z napihanim snegom zaradi opasti.
Zato pohodnike policisti opozarjajo na dobro predhodno pripravo, ustrezno opremo in dodatno previdnost: "Trenutno odhod v gore zahteva natančne predpriprave, veliko izkušenj, dobro in ustrezno opremo, predvsem pa veliko mero previdnosti, ki do določene mere lahko izravna marsikatero nevarnost."
Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču