Zaradi sumljivega paketa je novozelandska policija v Christchurchu danes aretirala 33-letnega moškega. Policija je paket, v katerem je bilo domnevno eksplozivno sredstvo, onesposobila, poročajo tuje tiskovne agencije.
Policija je danes zaprla širše območje v četrti Phillipstown in evakuirala tamkajšnje prebivalce, potem ko so odkrili sumljiv paket. Kmalu zatem so paket, v katerem naj bi bilo eksplozivno sredstvo in strelivo, onesposobili.
Suspected explosive device found, man arrested in New Zealand's Christchurch. More details here: https://t.co/i032SMhfYR pic.twitter.com/T8BKSH9XJ9
— Reuters Top News (@Reuters) 30 April 2019
V povezavi z domnevno bombo so aretirali 33-letnika, ki je bil pripravljen sodelovati s policijo, podrobnosti incidenta zaenkrat niso pojasnili.
Novo Zelandijo je v sredini marca pretresel napad na dve mošeji v Christchurchu. Desničarski skrajnež je v napadu ubil 50 ljudi, več deset jih je bilo ranjenih. Obtoženi 28-letni Avstralec je v priporu, grozi mu dosmrtni zapor.
Novo na Metroplay: Ajdan Pajntar o organizaciji porok, ljubezni do cvetja in dekoraciji dogodkov