Založba Rokus Klett, danes največji izobraževalni založnik v Sloveniji ter eno izmed 100 najuspešnejših srednje velikih podjetij v državi, je bila ustanovljena leta 1991 kot ena izmed prvih zasebnih založb v samostojni Sloveniji. Ob praznovanju svoje 30-letnice je založba pripravila slavnostni dogodek, ki je bil na svojevrsten način poklon pomembnim mejnikom v njeni zgodovini – od prvih monografij in učbeniških uspešnic do najnovejših naprednih digitalnih učnih gradiv – ter priznanje vsem, ki z njo delijo strast do znanja.
Založba Rokus je bila ustanovljena kot ena izmed prvih zasebnih založb v samostojni Sloveniji. Že njene prve knjižne izdaje izpod rok njenega ustanovitelja in danes regijskega izvršnega direktorja družbe Ernst Klett Publishers za vzhodno Evropo Roka Kvaternika so bile prepoznavne po kakovostni vsebini in vrhunskem oblikovanju - denimo Plečnikovi kelihi, Mojstrovine Slovenije in Kuhinja Slovenije je le nekaj naslovov iz zbirke monografij in kuharskih knjig, ki so bile izdane v sodelovanju z uglednimi avtorji.
Založba je v naslednjih desetletjih imela poglavitno vlogo pri prenovi osnovnošolskega izobraževanja, saj je v razvoj novih učnih gradiv poleg vrhunskih strokovnjakov vključevala učitelje in skupaj z njimi soustvarjala učna gradiva. Drugo desetletje je zaznamovalo predvsem povezovanje s strateškimi partnerji, leta 2003 tudi združitev z nemško šolsko založbo Klett. Pet let kasneje, leta 2008, je Založba Rokus Klett postala največja založba šolskih gradiv v Sloveniji, v istem letu pa je pričela tudi razvijati prva digitalna gradiva.
Vodilo razvoja podjetja so bili že od samega začetka ustvarjalnost, odgovornost, sodelovanje in prepoznavanje potreb učiteljev in učencev. V želji po kakovostnejšem izobraževalnem sistemu so začeli nastajati didaktično sodobni učbeniki, za katere je založba doslej prejela že številne nagrade (kakovost digitalnega gradiva Biologija 8 iRokus+ je prepoznala tudi mednarodna žirija, ki mu je leta 2014 podelila zlato nagrado Best European Learning Materials Award, t.i. BELMA. Gradivo je nastalo v sodelovanju z National Geographicom, ki je sloves založbe poneslo v svet).
Sodelovanje s prestižno organizacijo National Geographic se je začelo že leta 2003, ko je prav pod okriljem Založbe Rokus Klett v slovenščini začela izhajati prva od revij iz serije National Geographic.
Častitljiva 30. obletnica v znamenju ponosa na doseženo ter optimizma za prihodnost
Slavnostni dogodek, ki so se ga udeležili zaposleni Založbe Rokus Klett ter izbrani domači in tuji gostje, je ob navdihujočem sprehodu skozi zgodovino založbe prinesel tudi nov zagon za naprej. Založba je polna optimizma za prihodnost, nenehno ustvarjanje novih projektov in razvijanje naprednih pristopov poučevanja pa je poslanstvo, ki mu bodo tako vodstvo kot zaposleni sledili tudi v prihodnje. Šolska gradiva so zgolj eno izmed področij, ki jim bo založba še naprej posvečala veliko pozornosti in v katera bo vlagala strokovno znanje ter vire.
Poleg razvoja in tiska šolskih gradiv je založba namreč čedalje bolj dejavna tudi na ostalih področjih vzgoje in izobraževanja. "Že dobro desetletje smo največja šolska založba, te dni pa smo po izboru dnevnika Finance dobili tudi mesto med 100 najuspešnejšimi srednje velikimi podjetji v Sloveniji. Zaupa nam 15.000 učiteljev uporabnikov, natisnili smo že 8 milijonov izvodov gradiv in izdali več kot 2000 različnih naslovov. Vsak slovenski otrok, rojen po letu 1989, se je učil vsaj iz enega Rokusovega učbenika," je nagovor sklenila Maruša Dejak, glavna direktorica Založbe Rokus Klett.
Novo na Metroplay: Juš Milčinski o vodenju Malih sivih celic in kakšen mora biti avtor humorističnih vsebin