STA/M.P. | 20. 12. 2022, 14:50
Tudi Bohinj pristal na najbolj prestižnem svetovnem seznamu
"Na pravi način sodelujete z lokalnimi skupnostmi in zagotavljate trajnost," je zapisala komisija.
Svetovna turistična organizacija (UNWTO) je Bohinj uvrstila na seznam najboljših podeželskih destinacij. Kot so sporočili z ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, je bil izbran med več kot 130 prijavami iz 57 držav, kar potrjuje izjemne vrednote in delovanje tega kraja na področju podeželskega turizma.
Izbor na svetovni ravni
Lani so prvič pripravili izbor za uvrstitev med najboljše podeželske destinacije, s katerim je nagradila vasi in podeželske destinacije, ki s svojim delovanjem na področju turizma prispevajo k razvoju regije ter pri tem ohranjajo bogato naravno in kulturno dediščino.
🎉Congrats to the 32 #BestTourismVillages in 2022!
— World Tourism Organization (@UNWTO) December 20, 2022
You truly are a great example of the power of tourism to drive growth in rural areas.
And you do it the right way: working with communities and ensuring innovation, sustainability and inclusiveness.
🔗🌲https://t.co/773O58zqo6 pic.twitter.com/iqQLt45B6D
Lani sta se na seznam Best tourism villages by UNWTO uvrstili Solčava in Radovljica, letos se jima je pridružil še Bohinj. "Uvrstitve vseh treh vasi so veliko priznanje za slovenski turizem. Uvrščene vasi oziroma destinacije s tem postanejo članice mreže najboljših turističnih vasi, ki omogoča prenos znanj in dobrih praks med turistično razvitimi podeželskimi kraji," so zapisali na ministrstvu.
Edinstveno naravno in kulturno bogastvo
Poleg izjemnega naravnega in kulturnega bogastva Bohinj izkazuje zavezanost k trajnostnemu razvoju v vseh treh stebrih trajnosti - okoljskem, družbenem in gospodarskem, so zapisali na ministrstvu.
Ob Bohinju je Slovenska turistična organizacija v sodelovanju z gospodarskim ministrstvom za izbor UNWTO nominirala še Podčetrtek in Moravske Toplice.
Prijavile so se lahko destinacije, ki imajo manj kot 15.000 prebivalcev in nizko gostoto poselitve, se nahajajo v okolju, kjer so še vedno močno prisotne tradicionalne panoge, kot so kmetijstvo, gozdarstvo, živinoreja ali ribištvo, ter ki vzdržujejo način življenja in vrednote povezane krajevne skupnosti.
Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču