Naloge, ki jih morajo obiskovalci izpolnjevati, spodbujajo sodelovanje, povezanost in srčnost, s tem pa labirint poskrbi za kakovostno preživljanje prostega časa v naravi.
V Mariboru in Kranju se odpirata koruzna labirinta. Prvi je narejen v obliki velikanskega grozda, drugi ima čebeljo tematiko. Doživljajski park v koruznem polju z interaktivnimi postajami je namenjen tako odraslim kot otrokom.
V Mariboru je labirint postavljen na polju ob Papeževi cesti pri gradu Betnava. V Kranju pa na Bleiweisovi cesti v Zlatem polju.
Po besedah vodje projekta Nataše Drozg imajo v načrtu še eno lokacijo, a tam labirinta zaradi težav s sušo še niso uspeli pripraviti.
Novosti letošnjih labirintov
Letos je sicer že peta sezona postavljanja koruznega labirinta. Postavljajo jih na različnih mestih zaradi nujnosti kolobarjenja.
Po besedah Nataše Drozg so v javnosti naleteli na zelo dober odziv. "Labirint predstavlja obliko druženja, ki pri nas manjka. Pravimo, da je neke vrste družinski team building, saj morajo vsi sodelovati," je pojasnila.
Dodala je, da sta oba letošnja labirinta mnogo bolj zahtevna kot prejšnja leta, zato se bodo morali obiskovalci in obiskovalke še bolj potruditi. Vsako leto ni nova le oblika labirinta, ampak so nove tudi naloge na poti.
Zakaj labirint obiskati?
Povprečno se obiskovalci v labirintu zadržijo 1,5 ure. Sicer pa obisk ni časovno omejen in si lahko obiskovalci sami organizirajo raziskovanje. Najave in rezervacije niso potrebne.
Obisk koruznega labirinta po navedbah avtorjev projekta omogoča spoznavanje narave, naravnih zakonitosti in ciklov rastlin, pa tudi živali.
Raziskovanje pri odraslih in otrocih izboljšuje orientacijske sposobnosti, razvija intuicijo in krepi logično sklepanje ter samostojnost.
Novo na Metroplay: Helena Blagne iskreno o večeru, po katerem ni več mirno spala | Mastercard® podkast navdiha z Borutom Pahorjem