Kako se slovenska tradicija praznovanja božiča razlikuje od drugih po svetu?

24. 12. 2022, 07:00 | A. B.
Deli
5 / 6
Profimedia/fotomontaža

Božič na Japonskem

Na Japonskem božič ne velja za praznik, a so mesta kljub temu magično okrašena, otroci so deležni obdarovanja, mizo pa obložijo z dobrotami, katerih središče je ocvrt piščanec.

Namesto da bi se družine zbrale za mizo in pripravile večerjo s puranom, se odpravijo v lokalno restavracijo Kentucky Fried Chicken. Tradicija se je začela leta 1974 po izjemno uspešni tržni kampanji z naslovom "Kurisumasu ni wa kentakkii!" ali "Kentucky za božič!". Veriga s hitro prehrano je ohranila svojo julijsko priljubljenost, zaradi česar nekateri ljudje naročajo svoje škatle mesece vnaprej ali stojijo v dvournih vrstah, da bi dobili svojo "prst oblizujočo" dobro hrano.

Tradicionalna japonska božična hrana je tudi božična torta, ki pa ni bogata sadna torta, temveč je običajno biskvitna torta, okrašena z jagodami in stepeno smetano.

Priljubljena dejavnost na Japonskem, zlasti v Tokiu, je obisk tokijskega Disneylanda in ogled vseh okraskov in parad. Božična sezona v tokijskem Disneylandu traja od drugega tedna v novembru do božiča. Na 26. december vsi božični okraski izginejo in so pripravljeni na začetek novoletnega praznovanja! Novo leto je na Japonskem slavnostno praznovanje.

Tega nikoli ne podarite: ljudje najbolj sovražijo, če za božič dobijo ...

Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih