Krški občinski svet bi moral na petkovi seji potrditi investicijsko dokumentacijo za gradnjo Parka urbanih športov, ki ga občina načrtuje med Stadionom Matije Gubca in krškim pokopališčem, a do glasovanja o tem ni prišlo, ker so opozicijski svetniki obstruirali sejo. Glasovanje naj bi opravili na eni od prihodnjih sej.
V krški opoziciji namreč projektu, za katerega je občina že pridobila gradbeno dovoljenje, že dlje časa nasprotujejo. Ocenjujejo, da ocenjena vrednost naložbe ni realna. Opozarjajo tudi, da je park predviden ob krškem pokopališču, zaradi česar bi lahko motil pogrebne slovesnosti, posebej ko bodo na njem potekala tekmovanja.
Kot je na seji uvodoma pojasnila vodja občinskega oddelka za družbene dejavnosti Vesna Kržan Marković, je projekt zasnovan kot večnamenski športno-rekreacijski center za vse generacije. Predvidene so različne športne in rekreativne površine, vključno z otroškimi igrišči, tekaškimi in sprehajalnimi potmi, pumptrackom, ekipnimi športnimi igrišči ter prostori za piknike.
Projekt je nastal v sodelovanju s športnimi društvi, šolami in javnimi zavodi, njegova umestitev pa je predvidena na degradiranem območju, ki bi ga tako celovito uredili. Park bi povezali z Bazenom Krško, kolesarskimi potmi in drugimi obstoječimi povezavami, kar bi omogočilo razvoj športnega turizma ter povečalo privlačnost območja za lokalno skupnost in obiskovalce. Ocenjena vrednost projekta sicer znaša 1,8 milijona, pri čemer bi bilo 81,3 odstotka sredstev iz evropskega mehanizma Celostne teritorialne naložbe, je zapisano v sporočilu po seji občinskega sveta.
Razprava je pokazala različna stališča. Svetnice in svetniki so izrazili pomisleke glede ocenjene vrednosti projekta, zlasti v povezavi s stroški sanacije tal in poplavno varnostjo, pri čemer je Kržan Marković pojasnila, da sanacija tal ni del projekta in bo urejena ločeno.
Glasovanje so obstruirali svetniki SLS, Liste Dušana Šiška, SD, svetnica Obrtno-podjetniške liste Janja Starc in samostojna svetnica Ivanka Černelič Jurečič. Po napovedi župana Janeza Kerina bo glasovanje o tej točki opravljeno na eni od prihodnjih sej.
So pa svetniki potrdili dokument identifikacije investicijskega projekta optimizacije vodovodnega sistema Krško, katere cilj je zmanjšanje vodnih izgub in zagotavljanje rezervnih vodnih virov za več kot 10.000 prebivalcev. V okviru projekta je predvidena obnova dotrajanih vodovodnih odsekov, izgradnja merilnih mest in novih cevovodov. Skupna vrednost naložbe znaša 7,7 milijona evrov, od česar naj bi 4,5 milijona evrov pridobili iz državnih in evropskih sredstev.