Prišlo je do resnega spora v stranki.
Minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec je zavrnil očitke Mihe Kordiša o mobingu zaposlenih na ministrstvu. Kordiš je v sredini oddaji 24ur zvečer na POP TV namreč Mescu očital, da izvaja mobing nad zaposlenimi na ministrstvu, zaradi tega pa naj bi ga zapustilo deset zaposlenih.
Mesec zavrnil Kordiševe očitke o mobingu
Mesec je poudaril, da mu mobinga ni še nikoli nihče očital in da Kordiš to govori zato, da bi izvajal pritisk na stranko in na njene vidne člane, da bi preklicali odločitev o njegovi zamrznitvi članstva v stranki. Svet stranke Levica je namreč na torkovi seji sprejel sklep o zamrznitvi članstva poslanca Mihe Kordiša, smo poročali. Koordinatorici sveta Nataši Sukič je svet naložil, da zoper njega vloži prijavo na disciplinsko komisijo zaradi resnih kršitev statuta stranke. Kordiš deluje razdiralno in javno napada svoje poslanske kolege, ministre in stranko, so ob tem navedli v Levici.
Mesec je dejal, da je očitke o mobingu slišal prvič od Kordiša, izjave o odhodu zaposlenih z ministrstva pa da so neresnične in da jih bo moral Kordiš dokazati. "Mislim, da je stvar precej jasna. Svet stranke je v torek sprejel sklep, da Miha Kordiš ni več dobrodošel v stranki, on pa poskuša s takimi izjavami diskreditirati vidne člane in izvajati pritisk na stranko, da bi sklep preklicala," je povedal.
"Jaz tukaj vidim predvsem osebno korist. Miha Kordiš je bil zadnjih deset let poslanec in to bi rad bil še v naslednjem mandatu," je še dodal.
Prav tako poudarja, da ne gre za razkol v stranki, saj Kordiš v njej ni več dobrodošel, zaradi svojega načina delovanja pa je na torkovi seji sveta stranke dobil le en glas podpore. Izpostavil je še, da predloga za zamrznitev članstva ni podal on, niti koordinatorica stranke Asta Vrečko, ampak lokalni odbori, "ker jim je dovolj razdvajanja stranke in točno takega nastopanja Mihe Kordiša, kot smo mu bili priča v sredo". Kot je pojasnil, je predlog na disciplinski komisiji izključitev iz stranke.
Druge stranke o dogajanju v Levici
V koalicijskih partnericah dogajanja v Levici niso želeli komentirati. Kot je po koalicijskih usklajevanjih pred sejo vlade dejal poslanec Svobode Lenart Žavbi, gre za interne odnose v drugih strankah.
"Tako kot spore v SD rešujemo znotraj SD, tako pričakujemo, da jih bodo rešili tudi v Levici," pa je dejal vodja poslanske skupine SD Jani Prednik. Notranje dinamike drugih strank ne želi komentirati, verjame pa, da spori znotraj Levice ne bodo vplivali na delovanje koalicije, "kar pa je tudi najbolj pomembno".
Podobno se tudi v opozicijski NSi niso želeli opredeljevati. "Ne bi komentirala notranjih razmer v Levici, oni že vedo, zakaj to delajo in kako bodo stvar rešili," je dejala poslanska NSi Vida Čadonič Špelič.
Karmen Furman iz SDS pa je dejala, da je zanimivo, da "se takšni očitki pojavljajo predvsem v stranki Levica, ki so je velikokrat polna usta sociale". "Če je kaj od tega res, potem se je v stranki tukaj izkazala dvoličnost pri tem, kaj zagovarjajo in kaj v resnici kažejo njihova dejanja," je dejala.
Novo na Metroplay: Vidnost in varnost v prometu: "Zgoditi se mora 'aha moment', da spremenimo svoje navade"