Meglenke lahko ob nepravilni uporabi poslabšajo varnost v prometu.
Nekateri vozniki še vedno niso povsem prepričani, kdaj lahko med vožnjo uporabljajo meglenke in kdaj njihova uporaba ni dovoljena. Na Agenciji za varnost prometa so zato pripravili koristne nasvete, ki vam lahko pomagajo pri njihovi pravilni uporabi.
Meglenke lahko voznika za nami zaslepijo
"Uporaba meglenk je dovoljena le, če je vidljivost manjša od 50 metrov," so zapisali pri agenciji in pojasnili, da to pomeni tudi, da je največja hitrost vožnje 50 kilometrov na uro. "Če vozimo v megli podnevi ali v močnem nalivu in kadar za nami na vidni razdalji ni drugih vozil, je ob tako zmanjšani vidljivosti smiselna uporaba le zadnje meglenke," so dodali.
Tudi zadnje meglenke pa zaradi izredno močne bleščeče rdeče svetlobe ne smemo uporabljati, kadar za nami na majhni razdalji vozi drugo vozilo. Svetloba, ki jo oddaja, bo namreč voznika tega vozila močno zaslepila. "Prav tako so zaradi prižgane zadnje meglenke zavorne luči težje opazne. Ko se za nami na vidni razdalji pojavi vozilo ali ko se vidljivost izboljša, moramo zadnjo meglenko takoj izklopiti," so zaključili.
Sprejeta nova resolucija o varnosti v prometu
V kratkem se sicer obetajo določene spremembe v cestnem prometu. Poslanci v Državnem zboru so namreč včeraj brez glasu proti sprejel resolucijo o nacionalnem programu varnosti cestnega prometa za obdobje od leta 2023 do 2030. Z njo naj bi dosegli, da na slovenskih cestah do leta 2030 ne bo umrlo več kot 50 ljudi.
Resolucija sledi Viziji nič, ki zasleduje cilj nič mrtvih in nič hudo poškodovanih zaradi prometnih nesreč do leta 2050.
Novo na Metroplay: “Vse, kar je za psiho preveč, nase prevzame telo” | Tomislav in Nina Senečić