Na Darsu opažajo, da se je na spletu pojavilo več neuradnih spletnih strani, na katerih razni ponudniki nepooblaščeno prodajajo slovenske e-vinjete za uporabo slovenskih avtocest in hitrih cest.
Dars opozarja, da se pojavljajo lažne spletne strani za prodajo e-vinjet.
Zato poudarja, da je slovenske e-vinjete uradno in skladno z zakonodajo mogoče kupiti samo prek uradne spletne strani Darsa.
Ta je sicer do konca aprila prodal 2,45 milijona vinjet z letnico 2022, kar je več kot lani in tudi več kot predlani v primerljivem obdobju.
Opozarjajo, da se to ne sme dogajati
"Ponudniki strankam za nakup zaračunajo visoko provizijo, pri čemer kupec nima zagotovila, da je bila e-vinjeta dejansko kreirana v našem centralnem sistemu. Kljub nakupu lahko stranka ostane brez veljavne vinjete. To pomeni, da se stranka ob vstopu na naše avtocestno omrežje lahko znajde v prekršku in dobi kazen, kljub temu da je e-vinjeto takšnemu ponudniku plačala," so sporočili z Darsa.
Ob tem poudarjajo, da je slovenske e-vinjete uradno in skladno z zakonodajo mogoče kupiti samo prek njihove uradne spletne strani.
"Vsi ostali ponudniki, ki nudijo nakup slovenske e-vinjete prek svojih spletnih strani, to počnejo brez naše privolitve in z njimi nimamo sklenjene pogodbe o prodaji e-vinjet," so še poudarili na Darsu.
Dars je od 1. decembra lani do 30. aprila letos prodal 2.458.400 vseh vinjet z letnico 2022. To je več kot v primerljivih dveh preteklih obdobjih, ko je v enakem obdobju prodal 1.641.480 vinjet z letnico 2021 in 1.892.640 vinjet z letnico 2020, kažejo podatki z Darsa.
Policija prosi za pomoč! Vlomilec na delu že večkrat