Na nekoč industrijskem območju bo nastalo zeleno naselje s približno 240 stanovanji, cena pa bo med petimi in šestimi tisočaki na kvadratni meter.
Včeraj se je za Bežigradom odvila predstavitev še enega novega nepremičninskega projekta v Ljubljani, ki pa – zopet – ne bo za tiste s plitvimi žepi.
Gre za stanovanjsko sosesko Novi Bežigrad, ki bo na območje Mašera-Spasićeve ulice prinesla približno 240 novih stanovanj v treh sklopih, cena pa se bo, je na dogodku povedala Špela Brataševec iz nepremičninske agencije Nest, gibala med petimi in šestimi tisočaki na kvadratni meter. Cena je, je še dodala, odvisna od lege in orientacije stanovanja ter drugih dejavnikov.
Proces rezervacij stanovanj se prične prihodnji teden, vseljivo pa naj bi bilo naselje v drugi polovici leta 2027.
V nižjih etažah kompleksa bodo manjša stanovanja, v višjih večja. Vsakemu stanovanju bo pripadala vsaj loža oziroma balkon, v višjih nadstropjih pa bodo tudi večje terase. Dvosobno stanovanje bo denimo veliko okoli petdeset, trosobno okoli sedemdeset kvadratov.
Na voljo bodo tudi enosobna in štirisobna stanovanja, poslovni apartmaji in dupleksi. Iz vseh strani se bodo odpirali razgledi na Ljubljano: proti severu na Alpe, proti jugu na center mesta, pa tudi na Šiško in Bežigrad.
Morda vas zanima tudi:
- Povsod sama gradbišča: v Ljubljani bodo spet zrasla ...
- Streljaj od središča mesta gradijo nove stanovanjske objekte
Parkirnih mest v garaži bo okoli 350, na voljo bodo tudi polnilnice za električne avtomobile in mesta za car-sharing. V javni parkirni hiši v bližini bodo lahko parkirali obiskovalci, površine okoli stanovanj pa bodo namenjene izključno pešcem in kolesarjem, saj želijo ustvariti zeleno sosesko.
Kakšne kupce si želijo? "Načeloma vse, ki imajo dober okus za nepremičnine, ki imajo radi lepe, zelo lepe stvari," je povedal Uroš Zidarič, vodja prodaje Novi Bežigrad, Špela Brataševec pa dodaja, da z investicijo na takšni lokaciji "ljudje ne morejo zgrešiti" in da ciljajo tudi na starejše kupce, ki imajo za Bežigradom hiše, ki jih ne morejo več vzdrževati, a bi radi ostali v znanem okolju.
"Bežigrad je ena najprestižnejših lokacij Ljubljane, ker si blizu vsega pomembnega dogajanja, ne pa povsem v centru," še poudarja.
Investitor soseske je britanski sklad Zetland Capital, ki je v preteklih letih v Ljubljani že izpeljal nekaj projektov. Kot je povedal njihov slovenski predstavnik Uroš Brataševec, je bil njihov prvi projekt poslovni del Situle, nadaljevali so s sosesko Lagom ob Črnuškem bajerju, nato pa so se lotili Parmove ulice, kjer, kot smo že poročali, gradijo stanovanjsko naselje Parma Nova.
Revitalizacija industrijskega območja
Pod arhitekturno zasnovo projekta se podpisuje večkrat nagrajeni biro Ofis arhitekti. Kot je povedala arhitektka Špela Videčnik, se je vse začelo s staro tiskarno na tem območju.
Delo arhitekta Savina Severja, ki je redek primer zaščitene industrijske arhitekture na tem območju, so v skladu s Severjevimi načrti prenovili nedavno in za to dobili izjemne odzive iz tujine, zdaj pa se lotevajo še območja ob tiskarni.
Njihov načrt je, da se nekdanje degradirano območje, ki je nudilo mesto predvsem skladiščem in industriji, spremeni v tako imenovan "zeleni bulevard".
Bežigrad je bil namreč včasih, je še povedala Videčnikova, zelena cona Ljubljane, zato mu želijo povrniti staro vlogo, hkrati pa v območje nekoč ikonične arhitekture, med drugim Plečnikovega stadiona, preostalih del Savina Severja, Fondovih blokov in številnih mogočnih vil umestiti sosesko, ki bo okolju dodala vrednost.
Novo na Metroplay: Dedek Mraz opozarja: "Starši, ne delite otrok na pridne in poredne!"