10. 9. 2024, 22:35 | Vir: STA

Ministrstvo si prizadeva za boljše delovne pogoje policistov, ki jih v Sloveniji primanjkuje

Aleksandra Saša Prelesnik

Poklic promovirajo tudi s pomočjo družbenih omrežij. 

Slovenska policija se več let sooča s pomanjkanjem kadra. Ko je nedavno napovedala več policistov v občinah na jugovzhodu države z romskimi skupnostmi, so se zato nekateri v javnosti vprašali, ali bo zagotavljanju varnosti kos. Pristojno ministrstvo izvaja ukrepe za boljše pogoje policistov in promocijo poklica, so zatrdili v sporočilu za javnost.

Policija promovira poklic s predstavitvami v srednjih šolah, na zaposlitvenih in kariernih sejmih ter drugih podobnih dogodkih, so zapisali na ministrstvu za notranje zadeve.

Bobo

Poleg tega so okrepili promocijo na družbenih omrežjih, ki so mladim blizu, predvsem na Facebooku, pa tudi omrežju X in TikTok. Poklic promovirajo skladno s strategijo promocije policijskega poklica 2025-2025, ki jo je pripravila delovna skupina za promocijo zaposlovanja na policiji.

Pomemben del kadrovske politike je bila po navedbah ministrstva tudi uvedba sistema potrjevanja in pridobitve nacionalnega standarda za poklic policista lani poleti. Tako so vsem zainteresiranim policistom, ki zasedajo delovna mesta v VI. tarifni skupini in za to nimajo ustrezne stopnje izobrazbe, omogočili pridobitev certifikata, na podlagi katerega bodo lahko napredovali v višje uradniške nazive.

Policiste, ki zapustijo sistem, redno nadomeščajo, so dodali na ministrstvu. Vsako leto zaposlijo novo generacijo kandidatov za policiste, ki se dve leti izobražujejo na višji policijski šoli. Proučujejo tudi možnost prenove izobraževanja za poklic policist, so zapisali. V policiji je bilo sicer konec lanskega leta zaposlenih 8162 ljudi, kar je 79 zaposlenih manj od kadrovskega načrta, kaže zadnje letno poročilo policije.

Novo na Metroplay: Pogumna Slovenka, ki je sledila svojim sanjam in preplula ocean | Mastercard® podkast navdiha z Borutom Pahorjem