Namesto obstoječih igrišč za ragbi in bejzbol ima Mestna občina Ljubljana v Štepanjskem naselju velikopotezne načrte za novi nogometni igrišči. Toda stanovalci se s tem ne strinjajo ...
V ljubljanskem Štepanjskem naselju je bilo na parceli južno od Plezalnega centra in sedeža Četrtne skupnosti Golovec mogoče skoraj pol stoletja trenirati ragbi, softbol in bejzbol. Toda po načrtu Mestne občine Ljubljana, ki želi na tem območju vzpostaviti Športni park Golovec, bosta tu po novem dve nogometni igrišči.
Dnevnik poroča, da bosta igrišči le prvi del športnega parka, odločitev, da površine za ragbi in bejzbol nadomestijo z nogometnimi, pa na občini utemeljujejo z ugotovitvijo, da je nogomet pri nas veliko bolj popularen od omenjenih športov. Na območju mesta je 11 izvajalcev nogometa in 1400 registriranih nogometašev, po drugi strani pa v panogi ragbi le 60 registriranih športnikov in en sam izvajalec, na področju bejzbola in softbola pa trije izvajalci in 104 športniki.
Kljub temu naj bi za vse igralce poiskali nadomestne lokacije. "Bejzbol se seli na Tesovnikovo, ragbi bo na igrišču v Stanežičah. Vsi ti športi začnejo treninge spomladi in poskrbeli bomo, da bodo lahko trenirali," je za Dnevnik pojasnila Tatjana Polajnar, direktorica Športa Ljubljana.
Morda vas zanima tudi:
- Na Ljubljanici bodo začeli graditi nov doživljajski most
- Nova stanovanja v Ljubljani, župan pričakuje, da bodo cene padle
Bejzbol stanovalcev ne moti, nogomet pa ...
Toda nad gradnjo novih igrišč niso razočarani le tisti, ki so doslej trenirali na omenjeni parceli, temveč tudi okoliški stanovalci. Pritožba enega od njih se je nedavno pojavila na spletnem servisu mestne občine Pobude meščanov.
"V Štepanjskem naselju ne želimo novih nogometnih igrišč, ker bo to motilo stanovalce. Bejzbol igrišče je tik ob stanovanjskih blokih, vendar je to čisto drugačna igra, ki nas ne moti. Prav tako imamo že sedaj problem s parkirišči, kaj bi bilo šele potem," se glasi sporočilo.
A na občini odgovarjajo, da se zaradi projekta novih nogometnih igrišč ne bodo zmanjševale zelene površine, kar pa zadeva parkiranje, naj bi mestna občina k idejnim rešitvem v sodelovanju s četrtno skupnostjo Golovec pristopala celostno.
"Največja ovira za ureditev so postopki, vloženi po ZVEtL, ki so sproženi na pobudo stanovalcev. Dokler postopki na sodišču niso končani, mestna občina nima možnosti vlaganj sredstev v urejanje zemljišč, ki niso v njeni lasti," so pojasnili.
Objavili so tudi veljavno stališče Sveta Četrtne skupnosti Golovec, vezano na projekt ureditve športnega parka, ki vsebuje naslednje točke:
1. Odprtost prostora za občane in dogodke četrtne skupnosti: občani bodo skladno s pravili še naprej uporabljali prostor, na katerem bo stal športni park, četrtna skupnost pa bo lahko z občani organizirala Festival "Povezujemo Štepanjsko naselje".
2. Osvetlitev prostora: pri načrtovanju se bodo upoštevale danosti lokalnega okolja.
3. Ohranitev ragbi in baseball kluba: ragbi ostane na sedanji lokaciji, baseball se seli na drugo lokacijo.
4. Vprašanje parkiranja: zadevo bomo reševali v sklopu celostnega reševanja vprašanja prometa v Štepanjskem naselju.
5. Vključevanje klubov v lokalno skupnost in aktivnosti Četrtne skupnosti Golovec: četrtna skupnost bo še naprej odprta za sodelovanje z delujočimi klubi in tistimi, ki bodo šele delovali na njenem območju.
Novo na Metroplay: Tilen Artač o tem, zakaj je bilo težko imitirati Roberta Goloba in kako v resnici nastane vrhunska imitacija