Navdušila je širšo javnost. "Všeč so mi ženske, ki si upajo," se glasi eden izmed številnih komentarjev na njeno potezo.
'Rdeče petke' so postale kamen spotike in tema delitve na za in proti, potem ko je bila v njih obuta predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič, le nekaj dni po tem, ko je zavzela novo delovno mesto.
Medtem, ko so nekateri razpravljali o primernosti izbire tovrstne obutve ter namigovali, da so takšni čevlji lahko tudi sredstvo za napredovanje po karierni lestvici, so se ji drugi postavili v bran. Čudili so se predvsem, kaj je lahko spornega, če ženska nosi rdeče salonarje z visoko peto.
Klakočar Zupančičeva je ob vsem tem dejala, da si ni niti v sanjah predstavljala, da bo to povzročilo tak gnev. Sploh pa, da bodo družbena omrežja tako poskočila ob tem. "Zdelo se mi je, da smo kot družba že malo prerasli takšne zadeve," je povzela svoj vidik.
Klakočar Zupančičeva je pred časom tudi dejala, da je bila na nek način celo ponosna, da je povzročila gibanje rdečih čevljev, ko so se ženske združile in pokazale podporo proti tovrstnim seksističnim izjavam. Ta ponos je zdaj še dodatno podkrepila.
Postale so njen zaščitni znak
Sedaj je presenetila z objavo na Facebooku: ne le, da nas je spomnila na incident, z njo je Klakočar Zupančičeva dala vedeti, da so rdeče petke postale njen zaščitni znak.
Izdelala je logotip na katerem so rdeče petke na beli podlagi, čez zgovorno fotografijo pa je dodala še svoj podpis v črni barvi. Ta logotip zdaj krasi njeno profilno fotografijo na Facebooku.
Požela navdušenje med komentatorji
Številni so v komentarju izkazali navdušenje nad njeno potezo. "Všeč so mi ženske, ki si upajo!" se glasi eden izmed številnih komentarjev, ki podpira, da je kot svoj logotip samozavestno uporabila znak ženskega uporništva.
Nekateri so bili celo tako navdušeni, da so predlagali, da bi rdeči čevlji morali postati zaščitni znak žensk v Sloveniji. Dejstvo je, da je predsednica državnega zbora poskrbela za res unikaten prepoznavni znak.
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih