Protestniki niso potrebovali še enkrat prehoditi dvodnevne poti.
Po zrušenju nadstreška na železniški postaji v Novem Sadu, v katerem je pred tremi meseci umrlo 15 ljudi, v Srbiji redno potekajo protesti. Protestniki zahtevajo pravico za žrtve nesreče. Prepričani so namreč, da je za nesrečo kriva korupcija. Želijo, da se objavi celotna dokumentacija, ki je povezana z deli na železniški postaji.
V soboto se je v Novem Sadu zbralo več kot deset tisoč protestnikov, ki so blokirali tri mostove čez Donavo. Študentom so pri protestiranju pomagali tudi kmetje, kolesarji in motoristi. Udeležba je bila tako velika, da so morali redarji množico z mostov zaradi varnosti začasno umakniti.
Protestniki so v soboto pravico za žrtve nesreče zahtevali tudi v več kot 20 srbskih mestih in v tujini - v Zagrebu, Berlinu, Splitu, Bostonu in Melbournu. O srbskih protestih pišejo v svetovnih medijih, študentje pa so podporo dobili tudi s strani pevke Madonne in umetnice Marine Abramović.
Pomagali so jim tudi taksisti
Čeprav so bile temperature v Novem Sadu pod lediščem, so številni noč preživeli na Mostu svobode. Protestna akcija bi se morala končati danes ob 15. uri, ampak se to ni zgodilo, poroča N1. Protest se je podaljšal za tri ure, v tem času pa so čistili in pospravljali.
Študentom je ob koncu protesta pomagalo 700 taksistov, ki so prišli v Novi Sad z namenom, da bi jih peljali nazaj domov. Taksisti niso želeli, da bi protestniki še enkrat prehodili dvodnevne poti. Študenti so se taksistom zahvalili z vzkliki in z bučnim aplavzom. Študenti bodo z naslednjimi blokadami nadaljevali čez nekaj dni. N1 Srbija poroča, da se kot možen datum omenja 15. februar.
Novo na Metroplay: Pižama in strokovnjakinja za prehrano Lana Trampuš razbijata mite o proteinih | Več vem, bolje jem