Papež Frančišek pred množico vernikov: "Zagotovo je bolezen ena najtežjih življenjskih preizkušenj"

6. 4. 2025, 13:00 | Vir: STA
Deli
Papež Frančišek pred množico vernikov: "Zagotovo je bolezen ena najtežjih življenjskih preizkušenj" (foto: Twitter/CatholicNewsSvc)
Twitter/CatholicNewsSvc

88-letnika so pripeljali na Trg svetega Petra. 

Papež Frančišek, ki okreva po pljučnici, se je nenapovedano pojavil pred zbrano množico vernikov pri maši na osrednjem trgu v Vatikanu. "Lepo nedeljo vsem. Najlepša hvala," je dejal 88-letni papež, ko so ga v invalidskem vozičku pripeljali na Trg svetega Petra. Na Trgu svetega Petra se je dopoldne zbralo okoli 20.000 vernikov, da bi prisostvovalo maši za bolne v okviru svetega leta 2025.

Predvideno je bilo, da tudi tokrat ne bo zraven papeža Frančiška, ki je pred dvema tednoma zapustil bolnišnico, kjer se je zdravil pet tednov zaradi pljučnice. Namesto njega je bogoslužje vodil nadškof Rino Fisichella.

Zeljna solata bo veliko okusnejša, če ji dodate eno zelo običajno sestavino

V pridigi, ki so jo pred njegovim pojavom v javnosti prebrali pri maši, je papež spregovoril o svoji izkušnji z boleznijo. "Zagotovo je bolezen ena najtežjih življenjskih preizkušenj, v kateri spoznamo, kako krhki smo ... Tudi v teh trenutkih nas Bog ne pusti samih in če se mu prepustimo, lahko izkusimo uteho njegove navzočnosti točno tam, kjer nam pojenjajo moči," je sporočil.

Papež sicer zaradi bolezni že sedem zaporednih nedelj ni vodil nedeljske molitve. Iz Vatikana so v petek sporočili, da se njegovo zdravstveno stanje še naprej izboljšuje.

Od sprejema v rimsko bolnišnico Gemelli 14. februarja zaradi pljučnice na obeh pljučnih krilih je bil papež v javnosti samo enkrat. Ob odhodu iz bolnišnice 23. marca je z balkona bolnišnice v invalidskem vozičku pozdravil več sto zbranih vernikov. Okreva v svoji rezidenci v Vatikanu, okrevanje pa naj bi po napovedih zdravnikov trajalo najmanj dva meseca.

Izbrani najlepši avtokampi v Evropi: na seznamu tudi slovenski