Redko viden kaos v parlamentu: po zraku letijo jajca in dimne bombe, skupščina ovita v dimno zaveso (VIDEO)

4. 3. 2025, 11:51 | Uredništvo
Deli
Dim v srbskem parlamentu (foto: Posnetek zaslona/YouTube)
Dim v srbskem parlamentu
Posnetek zaslona/YouTube

Pričakovali bi, da se izbranci ljudstva znajo vesti, a ta dogodek na njih meče čisto drugačno luč

V Skupščini Srbije poteka seja, na kateri je po sprejetju dnevnega reda - okrog 11:5: prišlo do prerivanja, sprožile pa so se tudi dimne bombe, tako da so bili poslanci kmalu oviti v gosto dimno zaveso.

Opozicijski poslanci so namreč prižgali dimne bombe rdeče barve, v dvorani pa sta bila vidna tudi črn in bel dim. Prav tako so razvili transparent z napisom "Srbija vstaja, da režim pade" in držali srbsko zastavo. Skupščinska dvorana je bila polna dima, ves čas pa so se slišali troblje oziroma vuvuzele.

Medtem so se pred parlamentom zbrali še študentje, ki še naprej protestirajo. Očitno je, da so politična nasprotja narasla do tolikšne mere, da so nekateri posegli po sredstvih, ki jih v hramu demokracije zagotovo ne bi pričakovali. No, nekateri pri tem res ne poznajo nobenih ovir in počnejo stvari, ki vsekakor bolj spadajo na ulico kot pa v parlament, se vam ne zdi?

Grožnje s streljanjem v pomurski osnovni šoli: vlada panika, zaklenili so vhode, policisti preverjajo pustne šeme