Ivan Radić je mlad in ambiciozen podjetnik, ki je v enem letu preoblikoval družinski posel ter ustvaril prehranska dopolnila za pse (Apipet) s posebno sestavino. Rezultati so osupljivi.
Začetki Apipeta
Njegov oče, dr. Saša Radić, je pred 22 leti ustanovil podjetje Hedera, katerega glavna dejavnost so prehranska dopolnila na osnovi čebeljih pridelkov za ljudi.
Po 35 letih proučevanja čebeljega sveta je odkril, da propolis, s katerim čebele utrjujejo panj, ključno ščiti pred nevarnostmi in krepi njihov imunski sistem. Spraševal se je, kako bi propolis deloval na človeški organizem. Ugotovil je, kot številni drugi znanstveniki, ki so se ukvarjali z njim, da ima propolis številne zdravstvene koristi.
Začel se je spraševati, ali je možno, da lahko propolis pozitivno vpliva tudi na naše štirinožne prijatelje?
Propolis za pse
Božo Radić (Ivanov starejši brat), sicer zdravnik (gastroenterolog), je že takrat razvil posebno inovativno tehnologijo, ki Hederi omogoča ohranjanje čebeljih pridelkov v njihovi naravni obliki brez dodajanja kemičnih sredstev, alkohola ali drugih topil.
“Takšen izdelek, ki ima izjemno močne zdravstvene učinke, brez stranskih učinkov, nam je omogočil široko uporabo, zato smo se odločili ustvariti Apipet,” pravi Ivan, ki je nedavno postal direktor podjetja.
“Osnova vseh naših izdelkov sta propolis in čebelji cvetni prah, pri čemer propolis deluje protitumorno, protivirusno, protivnetno, antibakterijsko in podpira imunski sistem.
Morda pa je njegova najpomembnejša lastnost ta, da deluje kot aktivator, saj pomaga pri specifičnih težavah, ki jih ima pes.
“Zahvaljujoč našemu edinstvenemu proizvodnemu procesu, smo sposobni ohraniti propolis v njegovi 100-odstotni obliki, kar nas razlikuje od konkurence. Tudi trg prepoznava naš propolis kot najkvalitetnejšega, celo na mednarodni ravni.”
Apipet je podaljšal življenje Ivanovi psici Pru
Da je Apipet učinkovit, se je Ivan prepričal tudi na lastne oči, pri svoji psici Pru. Njegova 11-letna stafordica Pru je imela vrsto zdravstvenih težav, nato pa so ji diagnosticirali tumor na trebušni slinavki.
Prognoze za to bolezen so izjemno slabe – smrtnost psov je 100-odstotna.
“Vašemu psu (Pru) ostaja še 6 mesecev življenja,” nam je na pregledu povedala naša veterinarka Martina.
“Naj vam povem, takšne novice resnično ni lahko slišati.”
“Odločili smo se za borbo.”
“Takoj po postavitvi diagnoze smo začeli s standardno terapijo – kortikosteroidi –a psu smo hkrati dajali tudi visoke doze Apipeta. In tako je minilo šest mesecev, nato 12 mesecev in opazno je bilo, da se kakovost njenega življenja ni zmanjšala.
“Odkar delam na projektu Apipet, sem spoznal ljudi in njihove zgodbe. Apipet vpliva na življenja – ko je pes bolan, trpi celotna družina, zato čutim moralno dolžnost širiti to zgodbo.”
Pru je živela še 3 leta in njihova veterinarka trdi, da je Pru svetovna rekorderka, saj ni psa, ki bi preživel dlje s takšno diagnozo.
Apipet odslej tudi v Sloveniji
Zaradi svojih velikih uspehov na Hrvaškem in več kot 30.000 zadovoljnih lastnikov, se je podjetje odločilo vstopiti tudi na slovenski trg. Septembra 2024 je njihova spletna trgovina zaživela.
Ponujajo vrsto izdelkov, ki pomagajo pri različnih težavah psov. Prav tako zagotavljajo premium pasjo hrano.