R.S. | 14. 7. 2023, 19:11
Odvetniki za ločitve razkrivajo, kaj nikoli ne počnejo v svojem zakonu
Zaradi svojega poklica imajo edinstven pogled na zakonsko zvezo. Kaj so se naučili iz napak svojih strank?
To je šest nasvetov, ki se jih odvetniki za ločitve strogo držijo v svojem zakonu.
Ne preverjajo partnerjevega telefona
Newyorška odvetnica Marilyn Chinitz pravi, da nikoli ne bi pregledovala moževe elektronske pošte ali sporočil, prav tako pa ne bi preverjala njegovih žepov. "Če se znajdete v situaciji, ko želite to storiti, vam že to pove, da je v zakonu težava," je dejala za Huffington Post. "Če ste dovolj sumničavi, da želite vohljati, je to skrb vzbujajoče," pravi. "Če želite zdrav in trajen zakon, morate imeti medsebojno zaupanje, partner pa si ga mora zaslužiti. Če ni tako, je to rdeča zastava," je še dodala.
O ločitvi se ne šalijo
Odvetnik Randy Kessler pravi, da stranke pogosto grozijo s prekinitvijo razmerja, ker mislijo, da bo njihov partner spremenil svoje vedenje. "Na žalost ima to običajno nasproten učinek, saj povzroči, da se zakonec začne pripravljati in načrtovati ločitev, kar samo poveča verjetnost ločitve". Kessler se v svojem zakonu zelo trudi, da o ločitvi ne bi niti v šali govoril.
Ne krivijo svojega partnerja
"Za konflikt v odnosu skoraj nikoli ni kriva ena oseba," trdi ločitvena odvetnica Nicole Sodoma. V zdravem odnosu oba partnerja prepoznata svoje napake in vsak prevzame odgovornost za svoj del, ne da bi zapravljala čas za kritiziranje drug drugega. "Če ni pravih dokazov (razen čustvene prizadetosti), bo obtoževanje skoraj vedno povzročilo še več konfliktov," je povedala.
Ne prepirajo se zaradi besednih sporočil ali e-pošte
Digitalno komunikacijo "je mogoče zlahka napačno interpretirati, zlasti glede tona", zato je "ne priporočamo za kakršnokoli vsebinsko komunikacijo", je prepričana newyorška odvetnica Dana Stutman. Resnejše pogovore je bolje opraviti v živo, ko lahko poleg besed svoje sporočilo prenesete tudi z obrazno mimiko, govorico telesa in tonom glasu. Poleg tega je, ko so stvari napete, "preveč enostavno napisati stvari, ki jih verjetno ne bi rekli nikomur v živo".
Ne govorijo stvari, ki jih ne morejo vzeti nazaj
"Tudi če je povsem upravičeno, ni dobra ideja, da zakonca označite za neumnega. Če to naredite, potem bodite pripravljeni, da to besedo ne bo pozabil in nazadnje si bo to zapomnil bolj kot vse, kar je bilo rečeno v pogovoru," pravi Kessler. Zato je pomembno, da se pari naučijo, kako na zdrav način reševati konflikte. To pomeni, da se izogibajo žaljivkam.
"Pogovor mora poleg argumentov vsebovati tudi rešitve. V izmenjavo mnenj poskušajte vključiti dobronameren humor, ki bo olajšal pogovor" je dejala Chinitzova.
Partnerju ne preprečujejo, da bi se ukvarjal s svojimi hobiji in prijatelji
Chinitzova še navaja, da svojemu možu nikoli ne reče, da ne sme početi nečesa ali iti nekam, kamor hoče. Ne omejuje moževe svobode, ker se zaveda, da je ohranjanje neodvisnosti pomembno za zdravje partnerskega odnosa. "Ne branite se, če ima mož prijatelje, potuje ali ima interese, s katerimi se ne strinjate," je dejala. "Neodvisnost krepi zakon".
Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj