Prekinitev razmerja ali ločitev je vedno težko sprejeti.
Bolečina in spremembe, ki se zgodijo po razhodu, nas pogosto vržejo iz tira, zato počnemo tudi stvari, ki jih običajno ne bi počeli. Poleg tega pogosto ne vemo, kako bivšega partnerja preboleti, zdraviti zlomljeno srce in nadaljevati svoje življenje.
Največkrat na poti okrevanja, za katero se včasih zdi, da ji ni konca, delamo napake, ki nam zelo otežujejo napredovanje. Spodaj navajamo pet napak, ki se jim morate izogniti po prekinitvi partnerske zveze, da boste lahko čim prej nadaljevali s svojim življenjem.
Iskanje zaključka
Po prekinitvi zveze mnogi iščejo zaključek, da bi lahko sklenili krog. Številni pravijo, da za korak naprej potrebujejo še zadnje srečanje s svojim bivšim partnerjem, da bi lahko razpravljali o tem, kaj se je zgodilo. Po njihovem mnenju bi lahko le tako ostali v dobrih odnosih. V resnici pa je ta zadnji pogovor v večini primerov le še ena priložnost, da preživite čas s svojim bivšim partnerjem, največkrat v upanju, da oživita zvezo. Pretirana analiza tega, kar se je zgodilo, in kaj je razlog za razpad, na neki točki ni več smiselna. Edina stvar, ki jo morate imeti v mislih, je, da se je ta odnos končal, ker ni bil dober.
Pretirana radovednost
V preteklosti so se bivši partnerji po razpadu običajno srečevali zelo redko, niso vedeli preveč podrobnosti drug o drugem in so nadaljevali s svojim življenjem. Danes pa so stvari drastično drugačne. Zaradi družbenih omrežij imamo veliko informacij o vsem, kar se dogaja v življenju nekdanjih partnerjev.
Če sami preveč vohljate po profilih svojega bivšega partnerja, ne pozabite, da ljudje na družabnih omrežjih najpogosteje objavljajo olepšano resničnost. To dejstvo vam lahko pomaga, da prenehate vsak dan preučevati življenje svojega bivšega in nadaljujete s svojim.
Prehitro ste napredovali
Pogosto ljudje svojemu srcu ne dajo dovolj časa za prebolevanje in želijo za vsako ceno najti novega partnerja. Seveda je super, če si hitro opomorete po razpadu zveze, vendar je pomembno, da si najprej vzamete čas zase in za "žalovanje". Če boste prehitro vstopili v novo razmerje, ne pomeni, da ste bivšega že preboleli, temveč, da boste najverjetneje naredili isto napako.
Torej, vzemite si nekaj časa, da boste sami s sabo. Jokajte, zavedajte se svojih čustev, pogovarjajte se s prijatelji. To je najboljši način, da preprečite, da bi se preteklost ponovila.
Ohranjanje stika
Sta se z bivšim strinjala, da ostaneta prijatelja? Morda boste želeli drugim ljudem dokazati, da lahko tudi po razpadu ostanete v dobrih odnosih, vendar se v večini primerov izkaže, da je to slaba odločitev.
Ko se par razide, je zelo malo možnosti, da se prijateljstvo ohrani, še posebej, če je bil razhod burne narave. Po navadi oseba, ki je bila ranjena, upa, da bo prijateljstvo z bivšim kmalu preraslo nazaj v ljubezen. A ta način le podaljša trpljenje in okrevanje po razpadu zveze. Če želite z bivšim partnerjem ohraniti prijateljstvo, je nujno, da za nekaj časa prekineta stike.
Oklepate se preteklosti
Po prekinitvi razmerja si ljudje pogosto želijo, da bi lahko čas zavrteli nazaj, ko je bilo vse še idealno. Vendar pa lahko predstavljanje takšnega scenarija trpljenje samo podaljša, navaja Zadovoljna hr.
Zavedati se morate, da je konec razmerja vedno boleč in je razumljivo, da v upanju na čimprejšnje okrevanje delate določene napake. Če se želite premakniti naprej, poskušajte zatreti željo po tem, da bi z bivšim partnerjem prijateljevali, predvsem pa se izognite pretiranemu vohljanju za njim na družbenih omrežjih.
https://www.metropolitan.si/odnosi/seks-revni-moski-bogastvo-denar-odnosi-razmerja/