"Zelo neprizanesljiva izkušnja." Tako Aljoša Bagola imenuje svojo izkušnjo izgorelosti, ki jo je premagal s pomočjo prav posebnega zdravila.
Aljoša Bagola se je po tem, ko se je soočil z izkušnjo izgorelosti, upokojil z mesta kreativnega direktorja. Danes je priznan predavatelj in avtor knjižnih uspešnic, pa tudi ambasador nacionalne kampanje proti stigmatizaciji duševnega zdravja.
Tilna Artača, ki ga je na odru Slovenske filharmonije gostil v podkastu 1, 2, 3 ... bis!, je zanimalo, kaj mu je pomagalo skozi tisto težko obdobje.
"Glasba je bila ena mojih ključnih zaveznikov v okrevanju po tej res zelo neprizanesljivi izkušnji. Glasba ima zdravilen učinek, če prihaja izpod prstov in drugih čutov nekoga, ki je bil soočen z določeno bolečino v življenju," pravi Bagola.
Doda, da je določena mera bolečine potrebna, saj to osmišlja življenje: "Jaz zapišem, da stiska ne stika za bolečino, ampak za našo veličino. Ko pogledamo nazaj na delec, celotno svojo pot, ugotovimo, kako je nujnost teh preizkušenj tista, ki nam življenje šele osmisli. Če je samo preprosto, če je samo enostavno, nima smisla."
Njega je, kot pove, njegova izkušnja spremenila v boljšega vodjo lastnega življenja, ki se zna postaviti zase, zastopati svoje potrebe, bolj pravočasno, zdravo, delujoče ter spoštljivo postaviti meje.
Se tudi v orkestru najlepše stvari rodijo iz bolečine? Matej Šarc pravi, da tudi orkester deluje najbolje tedaj, ko se počuti povezanega na neki kritični točki. Spomni se situacij, ko so se znašli v brezizhodnem položaju, pa je nastalo nekaj čudovitega, ker je enostavno sto ljudi bolj držalo skupaj.
Vabljeni k poslušanju celotnega podkasta TUKAJ.