Američanka po odhodu iz Slovenije priznala: "To je tisto, kar najbolj pogrešam"

20. 3. 2025, 10:14 | R.S.
Deli
Američanka po odhodu iz Slovenije priznala: "To je tisto, kar najbolj pogrešam" (foto: Instagram/sheridan_allen)
Instagram/sheridan_allen

Povedala je, da njeno srce ostaja v Sloveniji. 

Američanka Sheridan Allen Stevens, ki je z možem in profesionalnim plavalcem Petrom Johnom Stevensom več let živela v Sloveniji, se je preselila nazaj v domovino. V ZDA bosta ostala še tri leta, saj je to eden od pogojev, da njen mož pridobi ameriški potni list.

29-letnica je na družbenih omrežjih priznala, da selitev ni bila lahka in da se je povsem navadila na življenje v Sloveniji. "Šla sem čez pet stopenj žalovanja. Ta selitev je bila zame res težka in najbrž najbolj naporna stvar v mojem življenju. Pet let in pol sem živela v Evropi in po tem času se navadiš na določen način življenja. Če sem iskrena, nisem hotela iti v ZDA. Izjemno pogrešam Slovenijo," je povedala na TikToku. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sheridan Allen Stevens (@sheridan_allen)

Na Tiktoku ji sledi že več kot 25 tisoč ljudi, med katerimi je ogromno Slovencev. S svojo zgovornostjo in humorjem je hitro osvojila srca gledalcev. Do selitve v ZDA je redno delila izseke iz Slovenije in navdušeno hvalila slovensko kulturo, kulinariko in način življenja. 

Izjemno odkritje: po 1.500 letih znana lokacija znamenite bitke na Vipavskem?

Najbolj pogreša slovensko hrano

Znanci jo večkrat vprašajo, kaj najbolj pogreša iz Slovenije. 29-letnica jim brez dvoma vedno znova odgovori, da najbolj pogreša slovensko hrano. "Imela sem kakšne dobre obroke v ZDA, ampak bi rekla, da so moji vsakodnevni obroki precej brez okusa. V trgovino sem šla kupit skuto, piščanca in mleto goveje meso, ampak se mi je zdelo, da niso imeli okusa. Ne vem, kako razložiti, ker smo uporabili vse začimbe, ki jih običajno," je dejala. Dodala je, da je tudi razočarana nad ameriškimi siri. 

"Pogrešam slovensko hrano. Tako dobro sem jedla, ko sem živela na Obali. Vse ribe, hobotnice, lignji ... zelo močno jih bom pogrešala," je še povedala. 

@sheridan_allen There is about 1 million things I miss but so far this is what I’m missing the most 🥲 #slovenia #slovenia🇸🇮 #sloveniatiktok #tiktokslovenija #slovenija #slovenija🇸🇮 #fypslovenija #europe #food #imissu ♬ original sound - Sheridan in Slovenia 🇸🇮
Presenečenje v Ljubljani: stranke priljubljene trgovine naletele na zaprta vrata