23. 11. 2024, 08:24 | Vir: STA
Mariborčan prevzel Celjsko kočo in razkril načrte za njeno preobrazbo
Kaj vse se bo spremenilo in kakšni načrti se skrivajo v ozadju? Eden od teh vas bo morda še posebej presenetil. Preverite, kaj pripravljajo na priljubljeni lokaciji.
Gospodarjenje s Celjsko kočo je prevzel mariborski gostinec Aleš Budja iz bistroja Pri Karlu, eden od dveh prijavljenih na javni poziv upravljavca koče, celjske družbe ZPO. Kot je povedala direktorica ZPO Breda Obrez Preskar, je bila ideja Budje, ki je objekt prevzel ta mesec, o viziji Celjske koče zelo podobna njihovi.
Preureditev Celjske koče: po novem bo namenjena temu
Obrez Preskarjeva je spomnila, da so v začetku leta skupaj s celjsko občino organizirali hekaton na Celjski koči, kamor so povabili različne strokovnjake z višjih in visokih šol s področja gastronomije, prometa, promocije in trženja. Takrat so si zastavili, kako bi kočo na novo pozicionirali. Ocenili so, da jo je treba znova približati lokalnim prebivalcem, dnevnim obiskovalcem in drugim gostom, ter da mora biti gostinska ponudba veliko ustreznejša. Ob tem je omenila ponudbo jedi na žlico, ob koncu tedna pa tudi kosila.
Po besedah Obrez Preskarjeve so si kočo tako zamislili kot privlačno lokacijo za team buildinge, zaključene skupine ter tematske in poročne dogodke. "Celjska koča bi bila lahko zanimiva tudi za športnike, ki prihajajo tudi na priprave (...) Zato jih bomo nagovorili malo bolj intenzivno, ponudbo bi želeli približati tudi pohodnikom in kolesarjem," je dejala.
V dogovoru z Mestno občino Celje si želijo tudi, da bi celjski vrtci in šole znova izbrali bivanje otrok na Celjski koči. Zanimanje za to so izkazale tudi šole z ljubljanskega in žalskega območja, je še povedala Obrez Preskarjeva.
Medtem se po njenih besedah intenzivno pripravljajo tudi na zimsko sezono, čeprav temperature še ne omogočajo močnejšega umetnega zasneževanja. Ko bodo razmere dopuščale, bodo zagnali smučišče, je napovedala. V prejšnji sezoni so imeli sicer samo 20 smučarskih dni, 30 dni pa so zagotavljali sneg, da so se otroci lahko sankali.
Sezono želijo razširiti na celo leto ter zagotoviti dolgoročno vzdržnost poslovanja Celjske koče. V pogovorih so tudi s Centrom za šolske in obšolske dejavnosti za izvajanje šole v naravi. Za ta namen bi sicer morali opraviti nekaj prilagoditev, zato dokončne odločitve glede tega še ni, je povedala Obrez Preskarjeva.
Zadnji najemniki odšli, niso našli kadra
Zadnji najemnik Celjske koče je bila družina Pišek, ki je kočo upravljala približno šest mesecev. Najem so nato odpovedali, glavni razlog za to pa je bilo pomanjkanje kadrov.
Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc