Treba je povedati, da so ljudje – tudi trgovci – večinoma pošteni, a tu pa tam se najdejo tisti, ki jim je zaslužek na prvem mestu, šele potem pride na vrsto zdravje ljudi.
Jasno je, da je treba hrano – enkrat, ko je na trgovinskih policah – pred iztekom roka spraviti v promet. Večinoma se to tudi zgodi, a včasih se zgodi, da rok uporabe preteče, preden gre izdelek v promet. V takih primerih ga je treba izločiti iz prodaje – in to trgovske verige tudi počnejo.
A očitno se tu pa tam najdejo nepošteni trgovci, kot je pred časom razkril eden od zaposlenih v trgovski verigi v Srbiji. Medijem je razkril, kaj naredijo takrat, ko v njihovih trgovinah izdelkom poteče rok trajanja.
Sklenil je, da bo razkrinkal početje svojih delodajalcev, in priznal, kaj morajo zaposleni početi, da bi prikrili napake v trgovinah, v katerih delajo. Njegova zgodba je zelo odmevna in jasno kaže na to, da previdnost ni nikoli odveč.
"Vsi delamo vse. Hkrati prestavljamo škatle s prehodov, režemo meso, skrivamo izdelke, ki jim je potekel rok trajanja, pakiramo jih na police, popravljamo hladilnike, ki se pokvarijo najmanj enkrat tedensko," je dejal delavec, katerega identiteto so prikrili.
Ne boste verjeli, kaj naredijo z mesom, ki mu je potekel rok trajanja
Povedal je še, kaj naredijo z mesom po tem, ko mu poteče rok trajanja. "Če se sveže meso ne proda, se ne zavrže. Pošlje se na nadaljnjo obdelavo. Tako meso se opere v kisu in vodi, nekajkrat zmelje v stroju, napolni z začimbami in iz tega naredijo klobase ter čevape," je bil odkrit.
Dodal je še, da izdelki, ki jim poteče rok trajanja, najpogosteje niso umaknjeni iz prodaje, tako namreč preprečujejo izgubo. Namesto tega so delavci zadolženi za menjavanje nalepk z datumi na izdelkih! Ob tem je potrošnike pozval, naj bodo zelo previdni pri nakupih prehranskih izdelkov in naj vsekakor upoštevajo nasvete, s pomočjo katerih bodo prepoznali stare izdelke.
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih