Enega od potnikov na letalu iz Frankfurta v Ljubljano, ki je tiho drselo visoko nad oblaki, je Slovenija prevzela že pred pristankom.
"Popolnoma osupljiv razgled z mojega poleta!" je zapisal v objavi v popotniški skupini."Poglejte te veličastne, s snegom prekrite gore, ki se raztezajo spodaj. Ta prizor me je popolnoma očaral," je navdušeno delil Daniel, ki je Slovenijo obiskal prvič.
Na njegovih fotografijah se slovenski vrhovi razkrivajo v vsem svojem sijaju. Dan za polet je bil zares čudovit, tik pod gorami je videti tudi s soncem obsijano slovensko pokrajino.
Zanimalo ga je še ...
Daniel je članom popotniške skupnosti zastavil tudi vprašanje: "So to Alpe, ki sem jih imel srečo preleteti?"
Odgovor na njegovo vprašanje je prišel zelo hitro. Oglasil se je britanski član Peter, izjemno dober poznavalec Slovenije. Z veseljem je podal natančno oceno: "Da, to so Alpe. Sedeli ste na desni strani letala. Morda se motim, a sem precej prepričan, da so v ospredju Karavanke – meja med Avstrijo in Slovenijo poteka prav čez njihov greben. Visoka gora v ozadju, ki kuka skozi oblake, pa je Triglav, del Julijskih Alp. Po moji oceni ste imeli še približno 25 minut do pristanka."
Tudi "lokalna" potrditev
V pogovor se je nato vključil domačin Uroš, prizor, ki ga je ujel Daniel, je še dodatno razjasnil: "Če lahko nadgradim Petrov zapis, v ospredju se vidi Stol, del pogorja Karavank. Meja med Avstrijo in Slovenijo poteka neposredno čez njegov vrh. V ozadju lahko vidite Triglav, najvišji vrh v Sloveniji."
Daniel se je na oba komentarja odzval z veliko hvaležnostjo, ob tem pa ni skrival navdušenja nad Petrovo natančnostjo: "Zelo cenim vašo predpostavko, da sem sedel na desni strani letala in dodali oceno časa do pristanka – popolnoma točno! Ujeti razgled je zdaj še toliko bolj poseben, kerbl poznam imena in zgodbe teh osupljivih slovenskih vrhov."