Legendarni glasbenik se zaveda, da ima srečo, da lahko tako dolgo nastopa s svojim očetom, saj oče sam ni imel te sreče.
Legendarni prekmurski glasbenik Vlado Kreslin se je začel v devetdesetih letih glasbeno družiti s starejšimi godci iz rojstnega kraja Beltinci, Beltinško bando. Ljudsko glasbo je približal mlajšim generacijam in poskrbel tudi za popularizacijo prekmurskega narečja.
Najstarejši član Beltinške bande, v kateri danes delujeta že druga in tretja generacija ljudskih muzikantov, je njegov oče Milan Kreslin, ki je trenutno star 95 let (rojen je leta 1928). Del zasedbe je bila tudi Vladova mati Katica Kreslin, a je pred nekaj leti opustila šovbiznis.
V nedavnem intervjuju, ki ga je dal za Ono Plus, je mlajši Kreslin dobil tudi vprašanje, kako njegov oče glede na častitljivo starost, ki jo je dosegel, gleda na vse spremembe v svetu.
"Njemu se je v življenju marsikaj zgodilo. Odraščal je v Kraljevini Jugoslaviji, in to v zelo živahni, skoraj zloglasni gostilni svojega očeta. Pet let star je stal na mizi, igral orglice in gostilna je plesala. Spremljal je muziciranje mladih bratov Kociper, ki so ob sobotah igrali v gostilni. Potem so ga, sedemnajstletnega, Madžari tako rekoč ugrabili in kot 'prostovoljca' predali Nemcem. Po koncu vojne in ruskem ujetništvu pa ga je pričakala še jugoslovanska ljudska armada. Sami šoki," je odgovoril Vlado Kreslin.
"Včasih je mama potarnala, češ, kako je lahko oče tako 'flegma'. Pa sem pomislil, po tem, ko je gledal Jude, ki so jih na Madžarskem streljali pred njegovimi očmi, in na stotine trupel, ki so ležala ob poteh, po katerih so bežali pred Rdečo armado, ni čudno, da ga vsaka dnevna težavica ne vrže iz tira," je še dejal.
Njegov oče ni nagnjen k deljenju nasvetov, življenjske smernice so se k njemu stekale s pomočjo njegovih dejanj. Si bo pa, je zaupal novinarki Teji Roglič, za vedno zapomnil besede starejšega moškega, ki je v šestdesetih letih točil vino v občinski kleti, kamor je hodil po pijačo za delavce, v tistem času so namreč gradili hišo. "Tvoj oča je poštenjak," je pribil gospod, ko mu je Kreslin povedal, čigav je. "Ta stavek je večji vsako leto mojega življenja," pravi zdaj.
S smrtjo bližnjega odide tudi del nas
Glasbenik je povedal tudi, da se zaveda, da ima srečo, da ima starše tako dolgo ob sebi, saj onadva enake sreče nista imela. "Oba sta odraščala brez očetov, pa tudi materi sta kmalu umrli. Vsi vemo, da z vsakim bližnjim, ki umre, odide tudi del nas. Ko nam umrejo starši, je ta manjkajoči del nenadomestljiv."
https://www.metropolitan.si/scena/glasba/intervju-vlado-kreslin/
Novo na Metroplay: "Prebivalec Sardinije in prebivalec Ljubljane se razlikujeta v tisoče stvareh" | Leon Bedrač, 3. del