Znana pevka naj bi posegala tudi po kaznivih dejanjih, da bi dosegla svoje.
Kdo ne pozna pevke zabavne glasbe Brigite Šuler? Navdušila je s številnimi znanimi skladbami, med njimi je največji uspeh dosegla pesem 'Hej mala, opala'.
Šulerjeva ni le odlična slovenska pevka, ampak je tudi učiteljica glasbe. Pred časom je v glasbeni šoli Litija-Šmartno iz učiteljice celo napredovala v ravnateljico. Čeprav se je novega izziva zelo veselila, je zdaj v javnost prišla informacija o kaznivem dejanju, ki ga je zagrešila na svojem položaju: ponarejala naj bi podpise uslužbencev v glasbeni šoli.
Šulerjeva ponarejala podpise
Zaradi utemeljenega suma kaznivega dejanja ponarejanja listin je okrožno državno tožilstvo v Ljubljani na kazenski oddelek pristojnega okrajnega sodišča v Trbovljah maja vložilo zahtevo za izvedbo posameznih preiskovalnih dejanj zoper ravnateljico Glasbene šole Litija-Šmartno Brigito Šuler, poroča Delo. Šulerjeva naj bi ponaredila podpis na listini v postopku redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi uslužbenke glasbene šole na delovnem mestu tajnice in računovodkinje. V tem primeru gre za kaznivo dejanje ponarejanje listin, za kar je zagrožena kazen do dve leti zapora.
Šulerjeva trdi, da je bila deležna krive ovadbe, zato namerava "po zaključenem postopku zoper dotično osebo vložiti kazensko ovadbo zaradi krive ovadbe". Iz položaja ravnateljice glasbene šole ne bo odstopila, pravi, da delo opravlja strokovno, po vseh zakonih ter v dobro učencev in zaposlenih.
Da je postala ravnateljica, je glasovala zase
Glasbena šola Litija-Šmartno je bila prav tako nedavno pod drobnogledom komisije za preprečevanje korupcije. Ugotovili so namreč, da sta dva strokovna sodelavca šole – uradni osebi – prevzela glasovnico in glasovala na učiteljskem zboru glasbene šole za podajo mnenja o kandidatih za ravnatelja, pri čemer sta bila kandidata tudi sama.
View this post on Instagram
Ena od kandidatov, ki se nista izločila, je bila tudi Šulerjeva. S tem je kršila določbo zakona o integriteti in preprečevanju korupcije glede nasprotja interesov. Zato so na komisiji za preprečevanje korupcije uvedli ustrezne prekrškovne postopke.
V njeni glasbeni šoli je inšpekcija ugotovila več nepravilnosti
Tudi s šolskega inšpektorata so lani v glasbeni šoli Litija-Šmartno izvedli več inšpekcijskih postopkov. Ugotovili so "različne domnevne nepravilnosti", zato so ugotovitve odstopili drugim pristojnih institucijam. Ugotovili kršitev zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja, ki določa plačilo prispevkov staršev za materialne stroške, in pa, da svet šole ni bil sestavljen v skladu z ustanovitvenim aktom. Po izreku upravnih ukrepov je vodstvo šole ukrepalo, zato se je inšpekcijski postopek končal.
Na delu so bili tudi varuhi s področja delovnopravne zakonodaje. Zaradi nepravilnosti pri sklepanju pogodb civilnega prava – ugotovljeni so bili elementi delovnega razmerja – in nepravilnosti pri zasedbi delovnega mesta, za katero delavec ni izpolnjeval vseh pogojev, je inšpektorat izdal prekrškovno odločbo za plačilo 6000 evrov globe pravni osebi in dvema odgovornima osebama s plačilom globe po 450 evrov. Z inšpektorata so sporočili, da je bila zoper prekrškovno odločbo vložena zahteva za sodno varstvo, o kateri sodišče še ni odločilo.