N. V. | 10. 10. 2023, 12:34

Ravnatelj šole, ki jo je obiskoval Elon Musk: "Prepričani smo bili, da je zaostal"

Profimedia

Milijarderja so nekoč označili za "drugačnega".

Elon Musk je danes najbogatejši človek na svetu, a njegovo otroštvo je bilo precej nesrečno. V najnovejši biografiji milijarderja so razkrite nove podrobnosti iz njegovih najzgodnejših dni.

V šoli so mislili, da je zaostal

Njegova mati Maye Musk ga je pri treh letih vpisala v malo šolo in trdila, da je genij. Vpisala ga je proti nasvetu ravnatelja, ki je menil, da se bo deček zaradi starosti težko družil s starejšimi otroki. Vendar je Muskova vztrajala, da se Elon vpiše v šolo, in ravnatelju rekla: "Res imam genialnega otroka."

"Imamo razlog za domnevo, da je Elon zaostal" 

Ravnateljevi sumi so se izkazali za resnične. Muska so označili za drugačnega – ljudi okoli njega, tudi učitelje, pa je skrbelo njegovo vedenje, saj je bil deček pogosto zatopljen v svoje misli. 

Musk v šoli ni imel prijateljev, prvega prijatelja zunaj družinskega kroga je spoznal šele na univerzi, poroča medij Benzinga.com. Njegova mama je v enem od intervjujev povedala, da je v šoli bil "osamljen in žalosten"

Twitter/Blockchain Daily

Musk je tudi sam priznal, da je imel težave: "Učiteljica je prišla do mene in kričala name, a je dejansko nisem videl ali slišal." Takšno vedenje se je ponovilo in ravnatelja šole je spodbudilo, da je sklical sestanek z njegovimi starši, takrat pa jim je rekel: "Imamo razlog za domnevo, da je Elon zaostal." 

Njegovi starši so sumili, da ima težave s sluhom, zato so mu odstranili adenoide, a je bil deček še vedno pogosto odsoten in izkazalo se je, da njegova nagnjenost k izolaciji ne kaže na pomanjkanje inteligence ali težave s sluhom. "Že od otroštva – če začnem razmišljati o nekem izzivu, se mi izklopijo vsi senzorični sistemi," je pojasnil Musk. Njegova mama je enkrat dejala: "Najbolje je, da ne poskušaš vzpostaviti stika z njim, medtem ko ima ta prazen pogled." 

Novo na Metroplay: "Materinstvo ti da novo dimenzijo organizacije, produktivnosti in empatije" | Sonja Šmuc