Ameriški igralec Michael Newman nam je dobro poznan po vlogi pogumnega reševalca iz serije Obalna straža. Vendar pa njegovo življenje ni tako sončno in lahkotno, kot se nam kaže na televizijskih zaslonih. Igralec se namreč od leta 2006 spopada z resno boleznijo, o kateri je spregovoril v dokumentarcu "Obalna straža: dokumentarec".
Življenje se mu je postavilo na glavo, ko je njegova žena Sarah usodnega leta 2006 opazila nenavadno hojo in občasno tresavico. Vse težje je plaval v bazenu in se udejstvoval v drugih dejavnostih, kar je bilo izjemno presenetljivo, saj se je s športom ukvarjal že celo življenje, poleg tega je vedno tudi zdravo živel.
Takrat upokojeni igralec si s spremembami sprva ni belil glave, saj je enostavno predvideval, da počasi prehaja v leta, ko fizične sposobnosti začnejo pešati. Zdravnika je obiskal šele na pobudo družine in prijateljev. Zdravniki so mu dali tableto Azilek, zdravilo, ki upočasni razgradnjo dopamina v možganih, in nenadoma je postal drug človek - njegove težave so izzvenele in po nekaj dneh se je začel počutiti odlično.
Magični moči zdravilu navkljub pa je se je njegova reakcija izkazala za slabo znamenje. Zdravnik mu je pojasnil, da je tableta delovala, ker trpi za Parkinsonovo boleznijo. "Vse se je spremenilo. Vse, kar sem mislil, da bom počel s svojimi otroki in vnuki, fotografije, ki smo jih nameravali posneti, vsi načrti, ki sem jih imel ... Izgubil sem jih," je za revijo People povedal 66-letni Michael.
Obalna straža se vrača
Z ženo sta imela načrte, da se bosta upokojila na Havajih in s svojimi lastnimi rokami zgradila sanjski dom, kjer bosta imela celo olimpijski bazen. Vse to je padlo v vodo zaradi diagnoze. Namesto tega se je Michael upokojil v Los Angelesu in se vrača na male zaslone - nastopil bo v seriji iz štirih delov, ki se ukvarja s kulturnim vprašanjem, kakšen vpliv ima reševalec.
Obalna straža: ameriške sanje izpod režije Matta Felkerja bo pod drobnogled vzela fenomen serije Obalna straža, ki je domačim zaslonom kraljevala med leti 1989 do 2001. Igralska zasedba bo vključevala tudi Pamelo Anderson, Davida Hasselhoffa in Jasona Momoo.
Michael se je izognil glavnemu simptomu, ki ga povezujejo s Parkinsonovo boleznijo, in sicer se igralec nič ne trese. Še vedno ohranja vrhunsko fizično formo, bolezen pa je vseeno vplivala na njegov spodnji del telesa, saj ima težave s hojo. Občasno se tudi izgubi v toku misli, medtem ko govori. Toda Michael ni nikoli prenehal z vodnimi aktivnostmi: vsak dan plava, kajaka ali teče po pesku ter izvaja 45 minut dolgo intenzivno kardio vadbo. Prepričan je namreč, da je najboljše zdravljenje za Parkinsonovo bolezen prav vadba.
Novo na Metroplay: V zaporu sem plesal | Dragan Živadinov