Družina novega ameriškega predsednika, ki je ta položaj zasedel drugič, vedno zanima javnost.
Čeprav se zdi, da je o družini ameriškega predsednika Donalda Trumpa bilo prelitega že veliko (pregovornega) črnila, se še vedno pojavi kakšna podrobnost, ob kateri njegovi oboževalci in tudi tisti, ki niso ravno navdušeni nad njim, zastrižejo z ušesi. Pred kratkim se je namreč izvedelo, kako je njegov sin Barron dobil tako nevsakdanje, a vsekakor lepo ime.
Trumpov najmlajši otrok in edini, ki ga ima s soprogo Melanio, priteguje pozornost ameriške javnosti že od rojstva. Pred kratkim so se zanj začeli zanimati še svetovni mediji. Mladenič je lani postal polnoleten in se tudi vpisal na fakulteto. Sam se ne izpostavlja preveč v javnosti, bistveno pa je mlajši od svojih starejših polbratov in polsester. Ena od stvari, ki javnost zanima, je to, kako je dobil ime, poroča portal Irish Star.
Barron se je rodil 20. marca 2006, ko je bil njegov oče star 60 let. Glede na to, da imajo preostali Trumpovi otroci relativno običajna imena – Donald Jr., Ivanka, Eric in Tiffany –, so številni mislili, da je predsednikova soproga Melania tista, ki je izbrala ime za njunega sina. A oba sta v oddaji znane televizijske voditeljice Oprah Winfrey razkrila, da je ime predlagal prav Donald Trump. "To je ime, ki mi je bilo vedno všeč, vendar ga nikoli nisem imel poguma uporabiti," je razkril v oddaji.
Kot je pojasnil, sta si po tem, ko sta izbrala ime Barron, v nekem trenutku premislila, vendar je Melania vztrajala pri tem, da otroka poimenujeta tako, saj ga je skozi celotno nosečnost klicala Barron.
Tak pomen se skriva za nevsakdanjim imenom
Ime sina Melanie in Donalda Trumpa izhaja iz besede baron, plemiškega naziva, ki izvira iz staroangleške besede. Ta se pomensko nanaša na bogatega zemljiškega posestnika. Pojavlja se tudi v hebrejskem jeziku, kjer obstaja priimek Bar-On (בר-און), kar pomeni "sin moči". Michael D'Antonio, avtor knjige Resnica o Trumpu (2015), je namignil, da je poslovnež in politik izbral to ime za svojega najmlajšega otroka kot poklon slavnemu hotelirju Barronu Hiltonu, s katerim je sodeloval v osemdesetih letih prejšnjega stoletja.
Tega poslovneža je omenil tudi sam ameriški predsednik v svoji knjigi Umetnost pogajanja, kjer je Hiltona opisal kot "člana, kot ga sam imenuje, Kluba srečnih spermijev". "Rojen bogat in vzgojen kot aristokrat, je eden tistih tipov, ki se jim nikoli nikomur ni bilo treba dokazovati," je zapisal Trump.
Novo na Metroplay: DJ Matway o ustvarjanju glasbe, pogodbi z veliko založbo in dojemanju njegovega dela