Znani Slovenec na dopustu v turističnem raju izvaja neverjetne vragolije (FOTO)

7. 8. 2024, 09:00 | N. Vo.
Deli
Znani Slovenec na dopustu v turističnem raju izvaja neverjetne vragolije (FOTO) (foto: arhiv Žan Košir)
arhiv Žan Košir

Kako poletje preživlja Žan Košir, naš deskar na snegu, ki si je že trikrat prideskal kristalni globus in trikrat na olimpijskih igrah okoli vratu nosil kolajno? Aktivno. Tudi na dopustu.

Slovenski deskar na snegu, ki tekmuje v pararelnem slalomu in veleslalomu, Žan Košir, poletje preživlja s svojo družino. Kot nam je zaupal, je že nekaj let zanj pripravljalna, za njegovo družino pa dopustniška lokacija grški otok Lefkas. "Tja se vedno znova odpravimo, ker lahko deskam na vodi s padalom, vsi uživamo v turkizno modrem morju, jemo dobro hrano in spremenimo okolje. Tam je seveda že kar nekaj Slovencev, vsem tistim, ki še niste bili, pa bi vam poleg naštetega Lefkado priporočil tudi zaradi ugodnih ceh," je dejal Košir.

arhiv Žan Košir

Po navadi v Grčiji preživi tri ali štiri tedne, počitka pa je kljub idilični lokaciji zelo malo, pravi 40-letni deskar: "Vsaj dvakrat dnevno treniram. Največ kajtam, preostale treninge pa opravim na cestnem kolesu in v fitnesu. Me pa sonce in mediteranska klima pomirjata, tako da se mentalno spočijem bolje kot doma."

Kako se sicer poleti pripravlja na sezono?

Ko se vrne z dopusta, njegove priprave večinoma potekajo na Gorenjskem, kjer je, kot pravi, vreme idealno za zunanje športne aktivnosti. "Največ časa preživim na kolesu, dvakrat tedensko opravim treninge na atletski stezi, najbolj vroče dele dneva pa preživim v fitnesu. Poleg treningov pa rekreativno igram tudi teniško ligo," še doda.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zan Kosir (@zankosir)

Za tako uspešnega zimskega športnika, kot je Košir, je ključno, da se znajde tudi v drugih športih, ki mu dajo gibalno in mentalno širino. Pri deskanju je zelo pomembno ravnotežje, pravi, predvsem vaje, kot je hoja po vrvi, ali vožnja z rolko. "Pomembno je, da znaš obvladovati hitrost, najlažje je to trenirati na kolesu, še posebej v gozdu, dobrodošel je tudi kakšen trening na gokart stezi. Kar se tiče tekmovalnosti, taktike, koncentracije in vzdržljivosti, pa največ podobnosti vidim v tenisu. Naj bo paleta športov čim številčnejša, ker vsak šport nekaj doprinese k našemu razvoju."

Romantična pravljica: znana Slovenka si je po poroki privoščila še sanjski oddih (FOTO)

Novo na Metroplay: "V vsakem žanru najdeš dobre in slabe pesmi." | Raiven