Včasih tudi najboljši nameni ne ponudijo želenih rezultatov. Netflix je vendarle platforma, na kateri se vsako leto znajde stotine naslovov in žal nekaterim ni usojeno, da vztrajajo prav dolgo. Večji problem pa je, ko se zalomi pri serijah, s katerimi je Netflix imel resne načrte, zato vanje vložil malce več kot le priložnostno žepnino.
Cowboy Bebop
Leta 2021 si je Netflix obetal veliko zanimanja za serijo, posneto po istoimenski japonski anime seriji. Vendarle je nova generacija, ki je rasla z anime vsebinami, vedno željna tovrstnih vsebin, a so avtorji serije očitno narobe razumeli, kaj je bistvo japonskega originala. Tako so pozabili serijo napolniti z dušo in prepričljivimi liki in vse skupaj raje nasičili z ogromno nepotrebnega vizualnega kiča. 10 epizod je sicer ustvarilo gledljivo zgodbo in oživilo vsaj delček čarobnosti anime vesolja, a dostavilo neprepričljivo akcijo in nerodno montažo. Netflix snemanja po prvi sezoni ni nadaljeval, tako da se je zadeva zaključila z odprtim koncem.
Away
Nepričakovani flop znanstvenofantastične drame, v kateri Hilary Swank prevzame vlogo Emme Green, astronavtke, ki zapusti moža in hčerko, da se z ekipo lahko odpravi na nevarno triletno misijo potovanja na Mars. Liki so bili odlično odigrani, zgodba je bila napeta in prepletena z dramo in romantiko, a serija vseeno ni uspela pritegniti širšega občinstva, zato po prvi sezoni niso več snemali nadaljevanj. Velik poraz za Netflix, ki je serijo leta 2020 označil kot njihov najbolj prestižni projekt – vsaka epizoda je namreč stala konkretnih 6 milijonov dolarjev.
Resident Evil
Ljubitelji te famozne serije videoiger in filmov so nestrpno pričakovali Netflixovo iteracijo v obliki serije, saj bi ta omogočila bolj poglobljen vpogled v grozljivi postapokaliptični svet, nastlan s krvoločnimi zombiji, mutanti in pošastmi, seveda z dodatkom okrutne korporacije Umbrella. A dobili so vse prej kot kakovostno serijo. Z novodobnimi ideologijami in moraliziranjem prežeta zgodba, ki jo je dodatno spodkopavala obupna igra, je zaradi ostrih kritih in slabe gledanosti svojo neslavno pot končala že po prvi sezoni.
The Crew
Te nam je skorajda malo žal. Delčki visokooktanske serije, ki se skoraj v celoti odvija v garaži ekipe NASCAR, so bili prav všečni in serija je nudila sproščeno, nezahtevno uživanje v družbi pestro zastavljenega moštva. Življenja vseh udeleženih se premešajo, ko podjetje zamenja vodstvo, primerno žanru pa sledijo bolj ali manj simpatične komično-romantične zadrege. Koncept je imel rep in glavo, izvedba pa je nekoliko pešala in serija je na Rotten Tomatoes prejela oceno 38 %. Ker ni dosegla želenih rezultatov, so jo po prvi sezoni ukinili.
The Irregulars
Klasična Netflix zabloda, ki poskuša biti vse naenkrat – najstniška serija, kriminalna drama in nesmiselna reinterpretacija Sherlocka Holmesa. Dogajanje je postavljeno v London v viktorijanskem obdobju, kjer je skupina težavnih najstnikov manipulirana v reševanje kriminalnih dejanj za zloveščega doktorja Watsona in njegovega skrivnostnega partnerja Sherlocka Holmesa. V tej premisi se je dobro počutil redkokateri gledalec, zato je bila serija po prvi sezoni ukinjena.
The Dark Crystal: Age of Resistance
10 epizod sicer inovativno zasnovane serije z lutkami in impresivnimi posebnimi efekti, predstavi izmišljeni planet Thra, kjer se skupina Gelflingov (bitja, ki tam živijo) združi v uporu proti diktatorskim oblastnikom, ki želijo s planeta posrkati vse življenje. Gelflingi so želeli rešiti svoj svet, niso pa rešili serije, ki je bila – kljub kritiškim pohvalam za izredno izvedbo lutk in animacij – ukinjena po prvi sezoni.
Disjointed
Zelo verjetno niste niti vedeli, da je bila vrhunska Kathy Bates leta 2018 del zadetkarske komične serije Disjointed, ki pa ji ni uspelo preživeti več kot eno sezono. Mešane ocene tako kritikov kot tudi občinstva so vključevale pohvale za humor in igro, malokdo pa se je lahko prebil čez nerodno zastavljen potek zgodbe in dejstvo, da hitro postane jasno, da več ali manj vse šale temeljijo na marihuani.
Daybreak
Nekdo si je nekje zamislil, da je uporaba neposrednega nagovora gledalcev v serijah in filmih dobra ideja. T. i. prebijanje četrte stene je delovalo v nekaterih, čeprav redkih primerih – recimo v Thelmi & Louise, v Trainspottingu, v Lepoti po ameriško (American Beauty), v Hiši iz kart (House of Cards) in v Amelie – a gre za izredno delikatno umetniško potezo, ki pa v seriji Daybreak moti že tako kilavo nastavitev. Zgodba o neuspešnem dijaku, ki po nuklearnem napadu postapokaliptični svet spremeni v svoje igrišče za različne avanture, ni prepričalo in serija je bila ukinjena po prvi sezoni.
Novo na Metroplay: "Videli smo, da bi umetna inteligenca lahko bila odličen pomočnik!"