Preiskovalci so ugotovili, kdaj je igralec umrl.
Šerif okrožja Santa Fe v ameriški zvezni državi Nova Mehika Adan Mendoza je na novinarski konferenci povedal, da je srčni spodbujevalnik 95-letnega Gena Hackmana nazadnje deloval 17. februarja in na podlagi tega sklepajo, da je bil to tudi zadnji dan legendarnega filmskega igralca.
Hackmana je skupaj s soprogo, 63-letno pianistko Betsy Arakawa našel mrtvega v sredo oskrbnik posestva, ki je obvestil policijo. Uvodni izidi obdukcije na truplih niso potrdili znamenj nasilja, gasilci niso odkrili uhajanja plina, skrivnost okrog smrti obeh pa se nadaljuje skupaj s preiskavo. Policisti so v petek iz hiše odnesli zdravila in druge predmete, uradnega potrdila o vzroku smrti pa v petek še ni bilo.
Policijsko poročilo o uvodni preiskavi pravi, da je bil Hackman na tleh v preddverju. Kot kaže, je padel nenadoma. Truplo Arakawe so našli na tleh v kopalnici, okrog nje pa raztresene tablete zdravila na recept. Imela sta tri nemške ovčarje, od katerih so enega našli mrtvega v kletki ali ogradi v hiši, drugi je bil živ poleg trupla Arakawe, tretji pa prav tako živ na dvorišču.
Hackman velja za enega od najuspešnejših igralcev vseh časov. Med drugim je zaigral v filmih Francoska zveza, Bonnie in Clyde ter Veličastni Tenenbaumi. V karieri, ki je trajala štiri desetletja, je poleg dveh oskarjev med drugim prejel še dve bafti in štiri zlate globuse. Že pred desetletji se je umaknil iz Hollywooda in se pri skoraj 75 letih upokojil.
Betsy Arakawa je bila njegova druga soproga. Poročila sta se leta 1991, pred tem pa je bil Hackman med letoma 1956 in 1986 poročen s Faye Maltese, s katero sta imela sina in dve hčerki.