Nekateri imajo radi vlake, nekateri zbirajo znamke, ta fant pa pravi, da je zaljubljen v smetnjake.
22-letni Alexander Smoljanovic že 15 let zbira plastične smetnjake. Njegovo zbirko krasi največ smetnjakov v klasični sivi, najdejo pa se tudi primerki v modri, zeleni in rjavi ter vijolični, oranžni in živo rumeni barvi, poročajo novinarji nemškega Berliner Kurier, ki so si ogledali zbirko razstavljeno na njegovem vrtu in v garaži. "Smoljanović zbira s strastjo. Ko govori o sodih, se smeji," so zapisali.
Nemški državljan ima doma na svojem vrtu več kot sto smetnjakov, toda vedno hrepeni po kakšnem novem. Te išče po celem svetu, vedno pa vstopi v stik z lokalnimi mediji okrožja, kjer bi želeni smetnjak lahko bil. "Ljudje so presenečeni in navdušeni nad mojim konjičkom," je dejal, da takšno iskanje vedno obrodi sadove.
Ima jih sto, a hrepeni po le enem ...
Tisti, po katerem hrepeni trenutno, je na voljo le v Združenem kraljestvu. Želi si redkega vijoličnega 240-litrskega zabojnika Sulo.
Zagrižen zbiratelj je pripravljen ponuditi denar, da bi dobil želeni zabojnik, vendar ga ljudje pogosto podarijo zastonj – vendarle gre "le" za zabojnik.
To je njegovo poslanstvo
"Številne znamke in modeli so se izgubili v zadnjih 20 letih," je pojasnil, da svoje zbirateljstvo jemlje kot poslanstvo. "In zato zbiram posebne in stare, da rešujem zgodovino."
https://www.metropolitan.si/scena/knjige-iz-zaboja-za-smeti-po-12-letih-na-podstresju-na-drazbo/