21. 6. 2024, 17:05 | Vir: STA

Ukrajinci do prvih točk na EP, premagali so Slovaško

Ukrajinska nogometna reprezentanca je v tekmi drugega kroga v skupini E na evropskem prvenstvu v Düsseldorfu premagala Slovaško z 2:1 (0:1). Za Ukrajino so po uvodnem porazu to prve točke na tem EP, Slovaki so doživeli prvi poraz.

Slovaški nogometaši so za uvod EP nekoliko presenetljivo z 1:0 premagali Belgijo, medtem ko so Ukrajinci z 0:3 klonili proti Romuniji. Slovaki so dobro formo danes pokazali v prvem polčasu, drugi pa je minil povsem v znamenju Ukrajincev.

Slovake je po napadalnem uvodu v vodstvo popeljal Ivan Schranz v 17. minuti, v začetku drugega polčasa je izenačil Mikola Šaparenko (54.). Za popoln preobrat Ukrajincev je v 80. minuti zadel Roman Jaremčuk. Obe reprezentanci sta tako po dveh tekmah pri treh točkah.

Drugi dvoboj skupine E med Belgijo in Romunijo bo na sporedu v soboto. Danes sledita še tekmi v skupini D, ob 18. uri se bosta merili Poljska in Avstrija, ob 21. uri pa še Nizozemska in Francija.

Novo na Metroplay: Natalija Verboten o vrnitvi med poskočne ritme, družini in iskanju pomoči