21. 10. 2024, 07:38 | Vir: STA

Kopitar prispeval k zmagi Kraljev: ali se ekipi po nekaj zaporednih porazih končno obeta nov niz zmag?

Kopitar s podajo prispeval k zmagi kraljev.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s podajo pri prvem golu prispeval, da je njegova ekipa Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL v gosteh s 4 : 1 premagala Anaheim Ducks. Vsi goli so padli v zadnji tretjini, v četrti minuti je prvi zadetek zabil Adrian Kempe, kapetan gostov Kopitar pa je vknjižil peto podajo v sezoni.

Za Los Angeles so bili za drugo zmago v nizu uspešni še Alex Laferriere, Kevin Fiala in Mikey Anderson, Rus Vladislav Gavrikov pa je bil dvakrat podajalec. Ryan Strome je bil edini, ki je premagal vratarja Davida Rittichija. Ta je zbral 14 obramb, kar kaže na prevlado kraljev, saj je na drugi strani češki čuvaj mreže domačih Lukaš Dostal zaustavil 34 strelov gostov.

Kralje zdaj čaka še gostovanje pri Vegas Golden Knights, prva domača tekma v Los Angelesu pa bo na vrsti 25. oktobra, ko bodo v goste prišli hokejisti San Joseja.

Novo na Metroplay: Luka Mesec o sedanjem delu vlade in dosežkih, ki bi jih izpostavil