29-letnik je ponovno stopil na stopničke.
Miha Hrobat se je še drugič v tej sezoni in karieri zavihtel na stopničke v svetovnem pokalu alpskih smučarjev. Kot prvi Slovenec je osvojil stopničke na klasičnem smuku v Wengnu. Na legendarni progi Lauberhorn je zaostal zgolj za domačinoma iz Švice. Po novem uspehu je bil v izjavah sproščen, kot da so stopničke nekaj najbolj samoumevnega.
Kranjčan, ki bo 3. februarja dopolnil 30 let, je še na tretjem smuku te sezone odprl tekmovanje kot prvi tekmovalec na progi. Na drugem smuku mu je številka 1 na startu prinesla uspeh. Sezono je odprl z dosežkom kariere - tretjim mestom 6. decembra na sloviti progi Ptic roparic v Beaver Creeku v ZDA. Dosežek je ponovil šest tednov kasneje na legendarni progi Lauberhorn.
"Številka ena me letos spremlja že od Beaver Creeka. Bil sem vesel včeraj, ko sem videl, da bom imel to čast, da bom odprl wengenski smuk. Zmeraj je nekaj posebnega, ko prideš v cilj in so vsi gledalci navdušeni," je v izjavi za spletno stran sloski.si dejal Hrobat.
Kranjčan je bil navdušen, ko je nadaljevanje tekme spremljal s častnega sedeža v ciljni areni, rdečega fotelja vodilnega smučarja na tekmi. A je bilo čakanja na razplet tekme nekoliko živčno. Tako dober je bil, da je na fotelju kar vztrajal. Vznemirjenje se je povečevalo, ko je iz nastopa v nastop postajalo vse bolj jasno, da se bodo še drugič uresničile sanje o stopničkah, pomislil je tudi na krstno zmago.
"Malo bolj stresno je bilo, ko sta nastopila Italijan Dominik Paris in Kanadčan Cameron Alexander in sta bila zelo blizu, žal sta bila Švicarja nato prehitra za mojo prvo zmago, ampak vseeno sem zelo vesel tretjega mesta," je bil zadovoljen Hrobat.
V celoti je izkoristil najboljše pogoje na tem najdaljšem smuku. Gorenjec se ni ustrašil izziva, njegov nastop je bil tekoč in brez večjih napak, uspešno je pobiral vse grbine in neravnine, bil pravočasen v zavojih in hiter. To je dokazal tudi čas v cilju.
V življenjski formi
Pred tekmo si je mislil, da bo vse, kar bo hitrejše od 2:25 minute dobro. Hrobat je prevozil ciljno črto z rekordom proge, 2:23,15 minute. Ta je veljal za najhitrejšega do nastopov Švicarjev. Najprej ga je za dve desetinki prehitel Franjo von Allmen, nato za 57 stotink še Marco Odermatt, ki je postavil nov rekord proge - 2:22,58 minute.
"Še en super smuk, uspela mi je res dobra vožnja, od starta do cilja nisem naredil večje napake, tako da sem hitrost nosil od vrha do cilja," je dodal. Hrobat dokazuje, da je v sezoni 2024/25 v življenjski smukaški formi, sproščenost potrebno za vrhunske rezultate je prinesel novi trener slovenske moške smukaške vrste Aleš Brezavšek.
"Miha je odpeljal progo tako, kot jo zna," je bil zadovoljen trener. Mojstrančan, tudi sam nekoč vrhunski tekmovalec, je prepričan, da je bilo ključno, da se je Hrobat držal dogovorjenega načrta. "Odpeljal se je tako, kot smo se dogovorili pred tekmo. Popravil je določene stvari s treninga, Miha je sposoben korigirati določene stvari na sami tekmi, kar priča o njegovi zrelosti. Ponovil je tretje mesto, tako da Beaver Creek očitno ni bil slučaj. Tam je bila izredna vožnja, tukaj je izredno odpeljal. Malo nas je skrbelo, da mu mogoče ta proga v Wengnu ne ustreza, ampak s tem se nismo obremenjevali. Če bo odpeljal tako, kot zna, smo vedeli, da bo odlično," je pojasnil Brezavšek.
Novo na Metroplay: V zaporu sem plesal | Dragan Živadinov