16. 12. 2023, 21:05 | Vir: STA

Pretresljiv incident: nogometaš se je med tekmo zgrudil (FOTO)

Profimedia/fotomontaža

Opozorilo: članek vsebuje nazorne fotografije grozljivega incidenta, ki se je pripetil na tekmi angleške Premier lige.

Kapetan angleškega nogometnega kluba Luton Town Tom Lockyer je med tekmo proti Bournemouthu doživel srčni zastoj. Odpeljali so ga v bolnišnico in zdaj je njegovo zdravstveno stanje stabilno, je potrdilo medicinsko osebje.

Tom Lockyer

Tom Lockyer

Grozljiv incident med tekmo

Med tekmo med nogometnima kluboma Luton Town in Bournemouth se je zgodil pretresljiv incident, ki je pretresel tako nogometaše kot tudi navijače. Minuto po tem, ko je Bournemouth izenačil v drugem polčasu, se je kapetan Lutona zgrudil na svoji polovici, medtem ko je večina igralcev bilo na drugi polovici in branilo napad.

Nogometaš Tom Lockyer je med tekmo doživel srčni zastoj.

Zdravniki so mu nemudoma priskočili na pomoč in ga na nosilih odnesli z zelenice ter odpeljali v bolnišnico. Potem ko so mu zdravniki pomagali in ga odnesli z zelenice, je bil odziven.

Zdravniki so mu nemudoma priskočili na pomoč in ga na nosilih odnesli z zelenice ter odpeljali v bolnišnico.

Nogometaši obeh ekip so bili pretreseni in zato dvoboja niso nadaljevali. "Igralci obeh strani so bili preveč pretreseni, da bi nadaljevali igro, potem ko so videli, kako so njihovega zelo ljubljenega soigralca in prijatelja tako odnesli, osebje pa več ni moglo voditi igre v takšnih okoliščinah," so zapisali s kluba Luton Town.

Nogometaši so bili pretreseni in tekme niso želeli nadaljevati.

Potem ko je bila tekma prekinjena zaradi Lockyerja, se je menedžer Luton Towna Rob Edwards sprehodil po stadionu in pokazal svoja čustva.

Rezultat je bil ob prekinitvi 1:1. S kluba Luton so na družbenih omrežjih zapisali, da je tekma prestavljena, za zdaj pa še ni jasno, kdaj bodo odigrali zadnjih 25 minut in sodnikov dodatek.

Po padcu Lockyerja so bili čustveni tudi navijači.

Igralci Luton Towna in Bournemoutha so zaploskali navijačem, ko so odhajali s stadiona, saj po padcu Lockyerja niso želeli več igrati.

Njegovo zdravstveno stanje je stabilno

Na družbenih omrežjih je novinar Fabrizio Romano zapisal, da naj bi bil Lockyer po informacijah Bournemouthove zdravniške službe odziven in pri zavesti.

To so potrdili tudi s kluba Luton Town: na družbenem omrežju X so zapisali, da je Lockyer v stabilnem stanju, ob njem pa je že njegova družina. Pri Lutonu so se še zahvalili za sporočila podpore.

Že drugi srčni zastoj letos

Lockyer je sicer srčni zastoj doživel že drugič letos. Osrednji branilec je prvič srčni zastoj doživel maja na odločilni tekmi za preboj med angleško elito na Wembleyju v dodatnih kvalifikacijah proti Coventryju.

Takrat so ga po hitri oskrbi operirali, potem ko so mu odkrili aritmijo. Na igrišča se je vrnil na začetku te sezone in na 14 tekmah dosegel gol in podajo.

Novo na Metroplay: Za komisarja dati Janšo? | N1 podkast s Suzano Lovec