23. 5. 2022, 09:46 | Vir: STA

Trenerju po osvojenem naslovu ukradli dragocen kos kovine

Profimedia

Pioli je javno zaprosil, naj mu jo vrnejo; ukradli naj bi mu jo sredi slovesnosti.

Italijanski Milan je sinoči osvojil prvi naslov italijanskega prvaka po 11 letih, trener rdeče-črnih Stefano Pioli pa je po krajši slovesnosti povedal, da so mu ukradli zmagovito medaljo.

Pioli je bil osrednja figura za 19. naslov prvaka Milana, njegov nekdanji klub Inter, ki ga kot kapetan vodi slovenski vratar Samir Handanović, pa se je moral kljub slavju nad Sampdorio s 3:0 zadovoljiti z drugim mestom.

Kljub zmagi je imel 56-letnik slab konec zmagovitega večera

"Na proslavljanju so mi ukradli medaljo: če lahko zaprosite javnost, naj mi jo vrnejo, bi bil zelo vesel in hvaležen. To je edina medalja, ki jo imam," je dejal za Sky Italia.

Vodstvo lige je na Twitterju sporočilo Pioliju: "Ne skrbite gospod Pioli, jutri vam bomo znova dali vašo medaljo."

Milan je v nedeljo sicer za naslov potreboval le točko, vendar je v zadnjem krogu s 3:0 premagal Sassuolo. Že v prvem polčasu je dvakrat zadel Olivier Giroud, enkrat pa bodoči član Barcelone Franck Kessie.

Novo na Metroplay: Za komisarja dati Janšo? | N1 podkast s Suzano Lovec