Vas zanima, kaj danes počnejo športnice, ki smo jih pred leti spremljali na televizijskih zaslonih in zanje navijali?
Ob dnevu žena smo preverili, kaj počnejo največja imena v slovenskem športu po koncu svoje športne kariere.
Tina Maze
Tina Maze je daleč nauspešnejša slovenska smučarka: osvojila je devet kolajn, od tega štiri zlate.
Leta 2011 je samostojni Sloveniji prismučala prvo zlato na svetovnih prvenstvih. V karieri je zbrala 26 zmag v svetovnem pokalu. V rekordni sezoni 2012/13 je nanizala 11 zmag in zbrala rekordno število točk svetovnega pokala - 2414 točk.
Z olimpijskih iger je Tina Maze prinesla štiri odličja. V Sočiju 2014 je bila dvakrat zlata v smuku in veleslalomu, v Vancouvru 2010 dvakrat srebrna v superveleslalomu in veleslalomu.
In kje je smučarka danes? Trenutno z družino živi tik za slovensko mejo v Italiji. Zadnje štiri leta je popolnoma predana materinstvu in družinskemu življenju. No, kljub vsemu pa vedno najde čas zase in za šport.
View this post on Instagram
Jolanda Batagelj
Nekdanja atletinja in bronasta olimpijka Jolanda Batagelj je leta 2002 na Dunaju postavila svetovni rekord v teku na 800 metrov. Leta 2004 je osvojila bronasto olimpijsko medaljo na igrah v Atenah.
Danes pa športnica poleg ukvarjanja z mladimi atleti, dela tudi kot posrednica pri dobavi športne opreme. Veliko časa pa se posveča tudi svojima hčerama, ki sta stari devet let.
Brigita Bukovec
Brigita Bukovec je leta 1996 v Atlanti Sloveniji pritekla prvo atletsko olimpijsko kolajno. Njeni rezultati v teku na 100 metrov z ovirami, na 60 metrov in 50 metrov pa še vedno veljajo kot državni rekord.
Bukovec zdaj že tri leta z družino živi v Švici, in sicer v Nyonu, kjer je sedež Uefe. Njen partner Željko Pavlica je bil prej vodja varnosti pri Nogometni zvezi Slovenije, zato ga je prijatelj in sodelavec Aleksander Čeferin, predsednik Uefe, vzel tudi v svojo najožjo ekipo. Športnica zdaj v miru skrbi za družino in pravi, da so bolj povezani in več skupaj kot kdajkoli prej.
Mateja Svet
Pri petnajstih letih je postala mladinska svetovna prvakinja v veleslalomu. Leto kasneje je v veleslalomu dosegla prvo slovensko žensko zmago v svetovnem pokalu.
Na svetovnem prvenstvu v Vailu leta 1989 je postala svetovna prvakinja v slalomu, v veleslalomu je bila tretja.
Tekmovalno kariero je končala pri zgolj 21 letih. Danes je zaposlena na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana kot diplomirana delovna terapevtka.
Petra Majdič
Bila je prva slovenska tekačica z zmago v Svetovnem pokalu, prva z medaljo iz Svetovnih prvenstev ter prva, ki je medaljo osvojila na olimpijskih igrah. Z 24 zmagami je uvrščena na četrto mesto najuspešnejših tekmovalk v Svetovnem pokalu. Trikrat ji je pripadel naziv slovenske športnice leta, leta 2007 pa je prejela tudi Bloudkovo nagrado.
Športnica je še vedno zelo aktivna, s svojim srčnim izbrancem Ivanom Hudačem sta ponosna starša dveh hčerk.
View this post on Instagram
Mina Markovič
V športnem plezanju je dosegla več kot 10 medalj s svetovnih in evropskih prvenstev, med njimi iztopata zlati s svetovnih iger in evropskega prvenstva.
Danes Markovič v ospredje še vedno postavlja plezanje, a bolj v rekreativni naravi. Posveča se fakulteti, zaključuje biopsihologijo na Univerzi na Primorskem. Za Siol je razkrila, da se veliko časa posveča tudi družinskim obveznostim.
View this post on Instagram
Sestri Fabjan
Kljub mladim letom sta Erika in Simona Fabjan v odbojki na mivki dokazali in osvojili številne lovorike. Postali sta prvi Slovenki, ki sta zaigrali na glavnem turnirju za grand slam.
Zdaj imata vsaka svoje življenje. Manj se videvata in družita, še vedno pa skupaj vodita in trenirata v odbojkarski šoli. Tako se od športa nikoli nista zares poslovili.
Brigita Brezovac
Z bodybuildingom se je začela amatersko ukvarjati že pri štirinajstih letih. Leta 2004 je osvojila prvo mesto v kategoriji Miss Bodybuilding.
Tako lahko na njenem Instagramu vidimo, da danes s treningom pomaga ženskam do želenega telesa in svoj čas posveča družini, predvsem hčeri.
View this post on Instagram
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih