"Ženska v moškem svetu" je svojo nalogo zelo dobro opravila, je zaslediti v odzivih.
Japonka Jošimi Jamašita je na tekmi azijske nogometne lige prvakov (AFC 2022) na Tajskem postala prva ženska, ki je kot glavna sodnica sodila tovrstne tekme. Šlo je za tekmo med avstralskim Melbourne Cityjem in južnokorejskimi Jeonnam Dragonsi. Melbourne je z goloma Carla Jenkinsona in Andrewa Nabbouta v prvem polčasu premagal Jeonnam z 2:1.
Yoshimi Yamashita has done well making her mark as Asia's female referee in men's competition, following in the footsteps of Stephanie Frappart.
— Gary Koh (@GaryKLH) April 21, 2022
Unlilke French football who trusts Stephanie to referee in Ligue 1 matches, the J.League isn't as ready to give Yoshimi J1 games.
Jamašita je bila delivka pravice na tekmi s podporo pomočnic Makote Bozono in Naomi Teširogi.
#YoshimiYamashita is the first woman to referee the #AFCChampionsLeague game. pic.twitter.com/5zBm0A91El
— The Sports Now (@TheSportsNow1) April 22, 2022
Prva ženska sodniška trojka
Leta 2019 so tri sodnice Jamašita, Bozono in Teširogi postale prva ženska sodniška ekipa, ki je sodila tekmo v pokalu AFC, po kakovosti nižje rangiranem klubskem tekmovanju v Aziji.
AFC sicer načrtuje, da bo naslednje leto uvedla žensko različico lige prvakov ter na ta način okrepila ženski nogomet v Aziji.
Novo na Metroplay: Ajdan Pajntar o organizaciji porok, ljubezni do cvetja in dekoraciji dogodkov