Ne izogibajte se fižola zgolj zato, ker napihne in povzroča neprijetnosti zaradi nastajanja plinov v telesu. Za to obstaja nekaj trikov.
Fižol je odličen vir beljakovin, vitaminov B, folne kisline in vlaknin, ki znižujejo holesterol. Uživa ga lahko vsak, saj ne vsebuje glutena.
Če ste na dieti, si lahko pripravite pasulj, saj ima zelo malo kalorij in maščob, obenem pa telo oskrbi z magnezijem in železom. Energije vam po uživanju pasulja ne bo manjkalo, telesu bo zagotovil pravo antioksidativno zaščito.
Marsikdo pa se bo pred pripravo fižola ustavil, saj ve, da napihne in povzroča morebitne neprijetnosti zaradi nastajanja plinov v telesu. A tudi za to obstaja nekaj trikov.
Kako pripraviti pasulj, ki ne napihne?
Mnogim je dobro znano, da fižol manj nabrekne, če pred kuhanjem vsaj nekaj ur stoji v vodi. Po triku iz babičine kuhinje je fižol dobro namočiti dan prej in ga čez noč pustiti v vodi.
Poleg namakanja v vodi, da fižol ne nabrekne, pri kuhanju dajte v vodo lovorov list, kumino, majaron, timijan ali ingver, ki s svojimi lastnostmi preprečujejo kasnejše nastajanje plinov v telesu.
Dejstvo je, da rahlo kuhan fižol povzroča več plinov. Če želite to preprečiti, obvezno operite fižol (tudi tistega iz pločevinke) in ga dlje časa kuhajte na majhnem ognju, ne na močnem.
S pranjem in namakanjem fižol izgubi sladkorje, ki med drugim vplivajo na vetrove in napihnjenost želodca, poroča srbski portal Krstarica. Izkušeni kuharji svetujejo, da je fižol dobro kuhan šele, ko je trikrat prekuhan.